Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na horách našeho kraje může napršet až 60 mm srážek. Přehrady jsou na vyšší průtoky připraveny

Časté deště, které v posledních dnech sužují celý náš kraj v úterý v noci vyvrcholí a pak by měly postupně ustávat. Nejvíce vody by mělo spadnout v Beskydech a Jeseníkách. Vodohospodáři jsou na vzestup hladin řek připraveni.

Meteorologové vydali varování před vydatným a velmi vydatným deštěm, který zasáhl v úterý celý severovýchod země. Do poledne napadlo na návětří severních hor až 40 mm srážek a dá se očekávat, že v Beskydech napadne ještě dalších asi  50 mm. 

Václav Smolka, meteorolog: "Trvalejší déšť bude pokračovat. V platnosti je výstraha před velmi vydatným deštěm pro oblast Jeseníků a Beskyd."

Na Bruntálsku a Krnovsku platí varování před velmi vydatnými srážkami do půlnoci. Pro Frýdeckomístecko a Jablunkovsko  zůstane varování v platnosti do středečních 9:00 hodin. Vodohospodáři jsou na zvýšené průtoky připraveni a přehrady by měly vodu bez problémů pojmout. 

Vladimír Zdráhal, vedoucí vodohospodářského dispečinku Povodí Odry: "Nejvíce by mělo pršet v povodí Olše. Zatím žádné stupně povodňové aktivity nemáme a když jsme to počítali, tak nám to vychází na dosažení maximálně prvních stupňů. Přehrady máme v podstatě všechny předpuštěné, takže jsme připraveni, že nějakou dodávku vody můžeme dostat." 

Už ve středu by měly deště ustat na v následujících dnech nás čeká polojasné a slunečné počasí s teplotami kolem 20 stupňů Celsia. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy