Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Petrovicích u Karviné zemřel muž při práci na trakčním vedení

Při práci na trakčním vedení upadl 36letý muž náhle do bezvědomí. Do Petrovic u Karviné přispěchali záchranáři i hasiči, kteří museli pracovníka slanit z výšky. Vzápětí začal dlouhý boj o jeho život. Desítky minut trvající resuscitace byla nakonec bohužel neúspěšná.

Záchranáři dostali informaci o kolapsu muže v železniční stanici Petrovice u Karviné v pátek v 11. hodin. Na místo ihned vyjel rým rychlé lékařské pomoci a hasiči. Šestatřicetiletý muž upadl náhle do bezvědomí při práci na lávce konstrukce, a to ve výšce asi deseti metrů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "První pomoc postiženému začal poskytovat jeho kolega. Pacienta museli po vypnutí vedení slanit přivolaní hasiči."

Byl ve stavu selhání všech základních životních funkcí a posádka záchranářů proto pokračovala ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Za podpory léků a přístrojové techniky, včetně řady defibrilačních výbojů, se záchranáři pokoušeli obnovit krevní oběh muže. Ani desítky minut trvající snaha však nevedla k úspěchu a zasahující lékař nakonec musel konstatovat smrt. Na místě pracoval rovněž zdravotnický intervent, který poskytoval v souvislosti s událostí první psychickou pomoc."

Jak přesně pracovník zemřel, teď budou zjišťovat policisté. Ve svém oboru byl muž dlouholetý profesionál. Trakční vedení bylo pod proudem, ale po kolapsu na sobě neměl muž žádné známky popálenin. Více tak zřejmě napoví až nařízená pitva.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy