Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Mošnově se staví terminál kombinované dopravy. Spojí autodopravu s železnicí i letadly

U letiště v Mošnově byla slavnostně zahájena výstavba terminálu kombinované přepravy. Jde o další významný krok, který pomůže přesunu nákladní dopravy na ekologickou železnici. Benefitem je samozřejmě blízkost letiště.

V Mošnovské průmyslové zóně vzniknou další pracovní místa. Slavnostně byla zahájena stavba terminálu kombinované dopravy, který spojí autodopravu s železnicí, což je v kraji se znečištěným ovzduším dvojnásob důležité. 

Petr Kalina, předseda představenstva Concens Investmens, realizátor stavby: "Bude vybudováno kolejiště, překladový terminál, odstavné plochy. Bude využita železniční trať vedoucí k letišti, kdy už je připravena výhybka do areálu. Tady bude manipulační technika. Nákladní vlak přijede buď s kontejnery nebo s návěsy a dojde k přeložení na nákladní auta." 

Významná je i blízkost letiště, které se stále více na nákladní dopravu specializuje. V okolí terminálu jsou už nájemcům k dispozici první tři haly, další bude hotova v polovině příštího roku a připravuje se stavba páté. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Logistika je jednou z možností pro nová pracovní místa, protože jak víte, OKD končí a ani jiné podniky to nebudou mít jednoduché do budoucna."  

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Ta myšlenka je už 15 let stará a dnes je zásadní milník v její realizaci. V červenci příštího roku už by tady měly být koleje a přijede po nich první nákladní vlak."

Po dokončení stavby terminál odkoupí společnost, která se specializuje na přesun nákladní dopravy na železnici, tedy vyvíjí vagóny a kontejnery na všechny druhy zboží.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy