Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žhář z Bohumína se s žalobcem dohodl na doživotí. Pozůstalým se dohoda o vině a trestu nelíbí

Za 11 mrtvých doživotní trest. Bohumínský žhář Zdeněk Konopka se dohodl se státním zástupcem na doživotním žaláři a soudní přelíčení tak bude zkráceno na minimum, kdy jejich dohodu musí senát soudu schválit. Pozůstalým se ale dohoda o vině trestu nelíbí. Chtěli klasické hlavní líčení.

Loni v srpnu všechny šokoval požár v 11. patře paneláku v Bohumíně, při kterém zahynulo 11 lidí. Někteří uhořeli, další se zabili pádem, když před žárem vyskočili z okna. Žhář Zdeněk Konopka byl brzy dopaden. Ke všemu se přiznal a aby se vyhnul hlavnímu líčení, rozhodl se přijmout nabídku státního zástupce na doživotní trest. 

Michal Król, státní zástupce: "Přistoupil na mnou navrhovaný trest doživotí se zařazením do věznice se zvýšenou ostrahou a trest zákazu činnosti."

Podle žalobce je Konopka s trestem smířený a příliš nemluvil. Odmítl ale dohodu o náhradě škody a nechal tak rozhodnutí na soudu. Pozůstalí ale s dohodou nesouhlasí, což tlumočili jejich zmocněnci.

Jaromír Parobek, zmocněnec poškozených: "Nerozumím motivaci pana státního zástupce, proč v dané věci přistoupil k dojednání dohody o vině a trestu, aniž by dostatečným způsobem respektoval práva všech poškozených." 

Pohlédnout obžalovanému do očí chtěl i Milan Bernat, který při požáru přišel o syna, snachu i vnučku. 

Milan Bernat, pozůstalý: "To víte, že mám slzy v očích. Jsem mu vynadal a on řekl, že tam neměli být. Měl jsem chuť ho chytnout a pořádně mu dát. " 

Dohodu o vině a trestu nyní musí schválit soud, což by se mělo uskutečnit přibližně do dvou měsíců ve veřejném zasedání. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy