Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě proběhla největší krypto konference v Česku, o druhý ročník ChainCampu byl obrovský zájem

Ostrava - ještě před 30 lety hornické město, 18. září 2021 dějiště největší krypto konference v Česku. Konference ze světa blockchainu, kryptoměn a nových technologií. O akci byl obrovský zájem, tisícovka diváků rychle zaplnila prostory Vysoké školy báňské.

Martin Kuchař, organizátor ChainCampu: "Chceme ukázat, že svět kryptoměn nežije vedle toho běžného, který všichni známe. Ty světy žijí společně. A právě Chaincamp vznikl proto, aby ukázal, že to není žádná věda. Celé je to proto, aby ti lidi tady mohli přijít a zjistit, jak je to jednoduché, že jsou to technologie dneška, zítřka, budoucnosti a měli tady prostor si popovídat s těmi nejlepšími osobnostmi z Česka, Slovenska, ale i z okolí."

Do Ostravy přijela řada zvučných jmen a špičky česko-slovenské kryptokomunity. Zaplněná aula sledovala například přednášku známého youtubera Jakuba Kicoma Vejmoly s názvem Bitcoin je Long game.

Jakub Kicom Vejmola, Bitcoinovej kanál: "Já si myslím, že BTC není cesta jak rychle zbohatnout, ale hlavně jak pomalu nezchudnout. A to v té době, kdy dneska vidíme, že těch peněz v tom systému přibývá do nekonečna, tak si to prostě uvědomuje čím dál víc lidí a BTC tady s námi i z tohoto důvodu zůstane hodně dlouhou dobu, protože Bitcoin je prostě long game."

Dušan Matuška nebo Jakub Kraľovanský zase radili lidem, na co by si lidé při nákupu kryptoměn měli dát největší pozor.

Jakub Kraľovanský, Trader 2.0: "Snažíme se na této konferenci upozorňovat hlavně nováčky, že není to hned Lamborghini, do zítřka milionáři, ale opravdu když někdo něco investuje, tak jen to, co může ztratit. Snažíme se na této konferenci vystihnout podstatu a hodnotu o čem to celé je, aby lidé nešíleli a nešli čistě jen za těmi zisky."
Alex Pilař, Pallaemon Digital: "Bitcoin se teď samozřejmě dostává do mainstreamu, to má obrovské výhody a nevýhody. Výhody v tom, že se o něm mluví, že se normalizuje diskuze o Bitcoinu i v médiích, už to není jenom nějaké obskurní téma. Nevýhoda bude v tom, že se všichni regulátoři na něho budou soustředit a budou hledat cesty, jak ho dostat pod kontrolu, což se jim samozřejmě nepodaří, ale bude to dobrodružství, které budeme prožívat několik let."
návštěvník ChainCampu 2021: "Na Chaincampu jsem poprvé, jsou tu velice zajímavý lidi, doufám, že si to užijeme, zatím je to pecka. Kryptoměny samozřejmě používám, zatím se s nimi moc platit nedá, ale uvidíme do budoucnosti, třeba to bude lepší."
Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity bank: "ČR určitě patří k lídrům světového trhu, protože tady vznikaly a vznikají klíčové aplikace, platformy. Všechno, co vlastně nyní využívají lidé co se týče krypta na celém světě, takže tady je obrovský potenciál. Ale nečekal bych od politiků, od vlády, že to budou nějak podporovat, protože stále ještě Bitcoinu a cryptu vůbec nerozumí, bojí se toho. To si myslím, že ale částečně může učinit česká centrální banka, ta je osvícená, ta ví, o co jde. Ale tam zase se nedá očekávat z hlediska mezinárodních ohledů, které bude mít, aby nějak explicitně horovala pro Bitcoin."

Organizátoři už teď zvažují přesunutí konference na jiné místo, o ChainCamp je velký zájem a potřebuje větší kapacitu pro návštěvníky.

Martin Kuchař, organizátor ChainCampu: "Letos jsme na limitu těch prostor. Příští rok bude výzvou, uvidíme. Myslíme si, že bychom to mohli ještě nějak znásobit, ale nechceme přijít o ten koncept toho, jak to funguje teď, to že jsou tady ty spíkři pro lidi, je to na pohodu, aby si to všichni mohli užít."

Návštěvníci Chaincampu se mohli svézt Teslou a přispět na dobrou věc. Vybrané peníze z jízd spolu s dobrovolnými částkami totiž putují dětskému Oddělení hematologie a hematoonkologie FNO.

Nahlásit chybu


K tématu
STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail