Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světoznámý architekt Steven Holl vystavuje své projekty. Jeho nejnovějším dílem je koncertní sál v Ostravě

Ostrava se může pochlubit unikátní výstavou, která začala Domě umění. V české premiéře vystavuje své projekty světoznámý americký architekt Steven Holl, který je podepsán také pod ostravským koncertním sálem.

Jak už jste zřejmě slyšeli Ostrava chystá výstavbu unikátního koncertního sálu, který vyprojektoval jeden ze současných nejlepších architektů světa Steven Holl. A je proto přirozené že i česká premiéra unikátní výstavy jeho prací je právě v ostravském domě umění. 

Jiří Jůza, ředitel Galerie výtvarného umění Ostrava: "Tato výstava je pro naši galerii opravdu unikátní. Nejen, že navazuje na výstavy slavných světových architektů, ale také představuje vynikajícího a jednoho z nejlepších architektů současnosti. Architekta, který je nesmírně osobitý."

Představeny jsou například projekty Muzea výtvarných umění v Houstonu, Nekropole Ťin-pao-san na Tchaj-wanu, knihovny v Malawi nebo Střediska péče o nemocné s rakovinou v Londýně.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Mně na něm velmi zaujalo, že pracuje až starosvětsky. Neustále maluje akvarely, tužkou, se zápisníčky nějaké nové nápady. Sám řeší  velkolepé stavby, ale i malé detaily, jako jsou kliky u dveří nebo tvar oken." 

Výstava je putovní a představuje jedenáct již realizovaných projektů amerického architekta. V rámci evropského turné je součástí výstavy také dvanáctý projekt - koncertní sál v Ostravě.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Je to vítěz architektonické soutěže na stavbu koncertního sálu, což je jedna z nejvýznamnějších investic, kterou Ostrava dlouhodobě plánuje, ale nejen Ostrava. Koncertní sál se v České republice nepostavil 130 let a ten jeho návrh se dostal mezi 10 nejočekávanějších staveb světa." 

Výstava prací Stevena Holla v Domě umění Ostrava potrvá do 5. prosince. Tak si ji rozhodně nenechte ujít. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy