Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodník se s důchodci seznamoval v ostravských hospodách. Pak je připravil o úspory

Pravidelně vás informujeme o každé nové fintě podvodníků, kteří se zaměřují na seniory. Poslední případ byl unikátní tím, že zloděj vyhledával důchodce především v ostravských hospodách, kde si i díky alkoholu získal důvěru. Pak se vloudil do jejich bytu a okradl je o úspory.

V restauraci v Ostravě si k 90letému seniorovi přisedl neznámý muž a dal se s ním do řeči. Dokonce ho pozval i na sklenku. Po chvíli začal tvrdit, že jsou bývalí kolegové z práce. Získal si takovou důvěru, že ho důchodce pozval domů. Nabídl mu totiž tisíc korun za starou televizi. Byla to ale jen záminka. Seniorovi sice nakonec televize zůstala, ale přišel o 29 tisíc korun. 


Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava:
"U poškozených doma vše probíhalo stejně. Nejdříve následovala káva či nějaký alkohol, a nakonec obviněný muž chtěl zaplatit za kupované věci peníze. Problém však byl v tom, že měl pouze bankovku, kterou potřeboval rozměnit. Senioři tak šli do svých skrýší a v domnění dobrého obchodu peníze rozměnili. Netušili však, že v nestřežený moment muž odcizí i zbytek peněz, které měli uspořené."

Podobným způsobe okradl 7 seniorů. 5 z nich oslovil v restauraci a vyprávěl jim podobné pohádky. Dalšího pak oslovil na ulici a s jedním jel domů hromadnou dopravou, kde ho natočily i kamery. Celkem připravil důvěřivé důchodce o asi 400 tisíc korun. 

Tomáš Zbranek, oddělení prevence PČR MS kraje: "Chtěli bychom upozornit starší a osamělé žijící občany, aby si do bytu nepouštěli nikoho cizího, koho opravdu dobře neznají. Pokud si někoho cizího pozvou, důrazně upozorňujeme na to, aby s nimi byla nějaká další, blízká nebo důvěryhodná osoba, třeba soused."

Muž je obviněn ze tří trestných činů. V jednom případě totiž ukradl i platební kartu, u které měl senior schovaný PIN. Z bankomatu podvodník vytáhl 40 tisíc korun. Hrozí mu jubilejní 20 trest a tentokrát to může být až na 5 let za mřížemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy