Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté z MS kraje přišli na pomoc Krevnímu centru FNO. Krev darovalo i mnoho nováčků

Nedostatek krve, který v posledních týdnech trápí Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava, pomohli v pondělí snížit policisté z celého našeho kraje. Hned od rána zaplnili odběrové místo a důležité je, že mezi nimi byla řada prvodárců.

V pondělí ráno se do Krevního centra Fakultní nemocnice Ostrava nahrnuly desítky policistů, ale nebojte se, tentokrát nešlo o zásah. Policisté vyslyšeli výzvu k dárcovství, protože nemocnici v poslední době sužuje nedostatek krve. 

Zuzana Čermáková, primářka krevního centra FNO: "V těchto dnech se potýkáme s poměrně významnými výkyvy v našich krevních zásobách. Pacienti přicházejí v horším stavu, protože se za covidu léčba odkládala. Tím pádem jsou větší nároky na spotřebu krve." 

Policisté nepřijeli pouze z Ostravy, ale z celého kraje. Byli mezi nimi kriminalisté, uniformovaní policisté i dopraváci, pěšáci i velitelé. 

anketa, policisté MS kraje: "Policie nás vyzvala, jestli nechceme darovat krev a plno z nás vyslyšelo." 

"Darovat krev je dobré, já už daruju od nějakých dvaceti let."

"Beru to jako pomoc ostatním." 

Krev nakonec darovalo přes čtyřicet policistů. Přibližně polovina z nich jsou prvodárci a dá se tedy předpokládat, že krev budou nyní dávat pravidelně. 

Jiří Havrlant, ředitel FNO: "Znovu se potvrdila ta veliká sounáležitost v našem kraji a já si moc vážím tady těch prvodárců:" 

Jak vidíte, tak stav krevních zásob opravdu není příliš velký a nikdy nevíte, kdy můžete krev potřebovat i vy. Proto pokud zvažuje, že se stanete dárcem, teď je ten správný čas. 

Nahlásit chybu


K tématu
René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail