Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ultramaratonci Linda a Marek zvou k dobročinnému výšlapu na Lysou horu

Dobročinný třídenní opakovaný výstup na Lysou horu absolvují o nadcházejícím víkendu ultramaratonci Linda Tekeliová a Marek Svoboda. Cílem výkonu je nasbírat co nejvíce výškových metrů a společně s dalšími dobrovolnými účastníky podpořit tím několik dětí a mladých lidí, které postihla vážná nemoc, úraz nebo jsou jinak fyzicky znevýhodnění.

Svou fyzičku mohou se zkušenými ultramaratonci poměřit všichni ostatní zájemci, kteří navíc své výškové metry mohou sbírat už od 1. prosince a není přitom ani podmínkou stoupat na Lysou horu.

Linda Tekeliová, sportovkyně: “Hledala jsem způsob, jak pomoci vážně nemocným a zdravotně postiženým dětem a mladým lidem. Proto jsem se rozhodla založit nadační fond, jehož prostřednictvím se snažíme zajistit peníze pro konkrétní příjemce. Jsou to různí lidé s různými osudy. Aktuálně například dívky, která utrpěla velmi těžký úraz při dopravní nehodě na železničním přejezdu.”

Lidé mohou fondu na jeho projekty přispět prostřednictvím registračních poplatků v konkrétních projektech nebo kdykoli libovolnou částkou na transparentní účet. Motivací je nejen pomoc potřebným, ale i šance na výhru ve slosování.

Více informací o projektu

O víkendu se lidé mohou ke dvojici sportovců přidat na trasách vedoucích na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Linda Tekeliová, sportovkyně: “Startovat budeme v pátek v 9 hodin v Ostravici u pily. Rozhodně se nejedná o žádný závod. Chodit nahoru a dolů budeme s přestávkami na odpočinek a spánek tak, aby se k nám lidé mohli kdykoli přidat. Popovídáme si a určitě bude fajn. Doufáme, že nám vyjde počasí a sami jsme zvědaví, kolik výškových metrů zdoláme.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy