Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vážná nehoda zastavila provoz mezi Havířovem a Českým Těšínem, jeden řidič zemřel

Zásah hasičů a zdravotníků, včetně letecké posádky s vrtulníkem, si vyžádala dopravní nehoda, která se stala v pátek odpoledne v Těrlicku poblíž Hotelu Fridrich. V křižovatce se tam srazila dvě osobní auta.

zdroj: divácké video

Nehoda byla ohlášena po 15. hodině s tím, že na místě jsou zranění a bude nutné vyprošťování. K zásahu okamžitě vyjeli hasiči a záchranná služba z Havířova. Z ostravské základy vystartoval i vrtulník. 

Ke srážce dvou osobních aut, která jela ve stejném směru od Havířova, došlo v křižovatce, kde se jedno auto zřejmě otáčelo. Při tomto manévru patrně nedal přednost protijedoucímu vozidlu. Přesnou příčinu nehody policisté stále vyšetřují. Zdravotníci museli na místě resuscitovat jednoho muže ve věku okolo 70 let. Práce zdravotníků trvala na místě nehody zhruba jednu hodinu. Oživování však nebylo úspěšné, muž způsobeným zraněním podlehl. 

Zraněno bylo také několik dalších lidí. Jejich zranění nebyla těžkého charakteru. 

Policisté po dobu záchranných prací a vyšetřování zcela zastavili provoz na silnici I/11, která je hlavním tahem mezi Havířovem a Českým Těšínem. Doprava byla odkláněna na objízdné trasy.

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "Můžeme potvrdit, že došlo k dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozidly. Dle předběžně zjištěných informací 70letý řidič zřejmě zajel ke krajnici a rozhodl se otočit či odbočit na komunikaci situovanou po jeho levé ruce. Při tomto manévru došlo ke střetu s osobním vozidlem řízeným ženou, které mělo jet za ním. V každém z automobilů cestovali také spolucestující, přičemž zdravotníci si převzali několik osob. Samotný řidič zraněním podlehl. Výsledek provedené orientační dechové zkoušky byl u řidičky negativní. Doprava musela být v místě dočasně uzavřena."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v pátek v 15:11 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanic Havířov a Český Těšín. Na místo události byl také vedle hasičských a sanitních vozů vyslán i vrtulník zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Po příjezdu hasiči zjistili, že během nehody došlo ke zranění tří osob, které byly mimo havarovaná vozidla a jedna osoba zůstala zaklíněna ve vozidle a nejevila známky života. Hasiči se kromě ošetřování zraněných osoby pustili ihned do vyproštění zaklíněné osoby pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Během vyprošťování prováděli současně i resuscitaci zaklíněné osoby přímo v havarovaném vozidle. V resuscitaci hasiči pokračovali spolu s posádkami zdravotnické záchranné služby i po vyproštění zaklíněné osoby. I přes veškerou snahu hasičů a zdravotníků nebyl boj o život osoby úspěšný a lékař musel konstatovat úmrtí. Po ukončení záchranných prací bylo místo události předáno přítomné policii, která zahájila vyšetřování příčin nehody. Po dobu záchranných prací a vyšetřování nehody byla komunikace zcela uzavřená. Po ukončení vyšetřování nehody provedli hasiči odklizení trosek a kompletní zprovoznění komunikace."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devětašedesátiletý muž byl po nehodě v bezvědomí, bezdeší a došlo u něj k selhání krevního oběhu. Posádky se během rozšířené resuscitace snažily několik desítek minut obnovit srdeční činnost. Ani za pomoci přístrojové techniky a léků však jejich úsilí nevedlo k úspěchu a pacient na místě podlehl vnitřním poraněním v oblasti hrudníku. Žena stejného věku byla při vědomí, utrpěla středně těžké poranění hrudníku a po ošetření ji záchranáři předali do další péče v třinecké nemocnici. Pětapadesátiletá žena měla zraněnou dolní končetinu a hrudník, dvě děti útlého věku pak nejevily známky vnějších zranění. Všechny tři byly transportovány do havířovské nemocnice."
Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail

MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail