Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči MS kraje vyjížděli loni téměř ke 25 tisícům událostí. Je to nejvíce z celé země

Operační středisko hasičů v Ostravě vyslalo v loňském roce jednotky k téměř 25 tisícům událostí v Moravskoslezském kraji. Což je nejvíce z celé země. Celkem ale hasiči odbavili na tísňové lince 150 a 112 událostí téměř 12 krát více, skoro 290 tisíc.

Integrované bezpečnostní centrum v Ostravě přijímá tísňová volání z celého Moravskoslezského kraje a to na všech linkách. 150 mají hasiči, 155 záchranná služba, 156 strážníci a 158 policie. Pak ale funguje ještě číslo 112, které je univerzální a obsluhují ho hasiči. 

Radek Zeman, vedoucí IBC MS kraje: "Každý krajský hasičský záchranný sbor má tzv. call centrum, kde jsou operační technici, kteří přijímají tísňová volání na 112. 
Michal Richter, operační důstojník HZS MS kraje: "Přijde hovor, otevře se mi tady okno, zároveň vyskočí lokalizace toho volání. Já se doptám co se stalo, kde se to stalo a potom to předávám na ostatní složky IZS, kterým je to určeno."

Hasiči loni vyrazili celkem k necelým 25 tisícům událostí z nichž asi jen třetina nebyla emergentní. Bezmála polovina případů jsou technické havárie, například spadlé a nebezpečné stromy. Požárů bylo loni 1753 a podobný byl i počet dopravních nehod s asistencí hasičů.

Radek Zeman, vedoucí IBC MS kraje: "Výhoda volání na linku 112 je v okamžiku, kdy ta událost svým charakterem vyžaduje zapojení sil a prostředků všech složek IZS." 

Z 8 a půl tisíce neemergentních výjezdů jich bylo nejvíce kvůli otevírání uzavřených prostorů, tedy zabouchnuté dveře či ztracené klíče a časté jsou i výjezdy kvůli likvidaci bodavého hmyzu. 

 

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail