Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chování Ruska odsoudili politici i z MS kraje. Na úřadech vlají ukrajinské vlajky

I Moravskoslezský kraj samozřejmě žije a soucítí s obyvateli Ukrajiny, na jejichž území zaútočila ruská vojska. Na úřadech napříč krajem už od středy vlají ukrajinské vlajky a politici agresi jednoznačně odsuzují.

Ostravu dělí od hranic s Ukrajinou pouze Slovensko, tedy přibližně 300 kilometrů. O to více prožívají obyvatelé našeho regionu události, které se aktuálně dějí. Všichni vyjadřují podporu tamním obyvatelům a politici nabízejí také pomoc. Hejtman Ivo Vondrák je navíc i předsedou bezpečnostní rady kraje. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Kontaktujeme naše spřátelené oblasti jejich gubernátory, abychom zjistili čímž můžeme skutečně vyjít vstříc a je to otázka času, kdy bude následovat humanitární pomoc. Držíme Ukrajině palce a doufejme, že se věci brzy uklidní a vrátí se k mírovému diplomatickému řešení." 

Zároveň krajští radní rozhodují pozastavit všechny styky s partnerským Vologodským regionem v Ruské federaci. Svou podporu a pomoc deklaroval i primátor Ostravy Tomáš Macura.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "My jsme jako město vyjádřili a vyjadřujeme solidaritu s Ukrajinou symbolickým způsobem vyvěšením vlajky, ale jsme připraveni jednat i o praktické pomoci. Humanitární, finanční, jaká bude potřeba. Jsme připraveni poskytnout i pomoc v případě uprchlické krize."

Města i kraj hledají také způsoby, jak co nejefektivněji pomoci lidem na Ukrajině a jak se rychle zapojit do humanitární pomoci. 

Nahlásit chybu


K tématu
DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail