Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči cvičili likvidaci požáru v klimkovickém tunelu

Od úterý 5. dubna do čtvrtku se vystřídaly tři směny profesionálních hasičů a jejich dobrovolní kolegové u taktických cvičení v dálničním tunelu Klimkovice. Hlavním tématem byla likvidace požáru v tunelu.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči jako vždy využili pravidelné servisní práce na této liniové stavbě a v tunelové troubě, ve které byl právě uzavřen silniční provoz, nasimulovali dopravní nehodu osobního a nákladního automobilu."

Námětem cvičení byl tentokrát zásah u požáru jednoho z havarovaných vozidel, které bylo dle plánu na alternativní pohon. “Řidiči” tunel správně opustili krátce po nehodě pomocí tunelových propojek tak, jak je v reálné situaci plánováno."

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu nejprve připravili dopravní vedení pomocí hadicových košů, ze kterých se hadice odvíjejí samovolně, poté nasadili útočné proudy od rozdělovače a dle současných postupů cvičili v dýchací technice samotný hasební zásah."

V tunelu v případě požáru zasahují nejen profesionální hasiči HZS MSK - konkrétně ze stanic Bílovec, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Přívoz, ale rovněž jejich dobrovolní kolegové. Do cvičení byly zapojeny jednotky obcí Klimkovice, Studénka a Vřesina.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy