Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silný požár zcela zničil penzion v Rýmařově, zranili se dva lidé, uvnitř bouchaly tlakové lahve

Silný požár zachvátil v úterý 19. dubna 2022 rýmařovský penzion Mary. Oheň si vyžádal zranění dvou lidí, podle mluvčího HZS MSK zřejmě nejsou vážná. Předběžně odhadovaná škoda je sedm milionů korun.

Operační středisko hasičů, které se o požáru dozvědělo krátce po půl šesté ranní, na místo vyslalo dvanáct jednotek hasičů. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Palackého ulice vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Rýmařov, Krnov a Bruntál, včetně automobilové plošiny AP 40 MB Econic Bumar z bruntálské stanice, společně s nimi devět jednotek dobrovolných hasičů – Rýmařov, Malá Morávka, Dolní Moravice, Bruntál, Dvorce, Vrbno pod Pradědem, Horní Město, Břidličná a Horní Benešov."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Už při příjezdu hasičů hořela celá budova z dřevěných trámů a dřevěných sendvičových stěn. Hasiči museli ze skladu vynést 5 tlakových lahví na dusík a propan butan, které ochlazovali v místním venkovním bazénku, další dvě tlakové lahve se roztrhly ještě uvnitř penzionu, ale nikoho nezranily." 

Hasiči před požárem uchránili všechny okolní budovy, včetně rodinného domku v okolí. V jednu chvíli se mu podle mluvčího hasičů začalo kouřit ze střechy. I když hasiči dostali požár pod kontrolu asi za dvě hodiny, dohašování jim podle odhadů bude trvat až do úterního odpoledne, mimo jiné i kvůli pečlivému prolévání dřevěných částí objektu. Samotná příčina vzniku požáru je v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy