Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičské stanice si přišly v pátek třináctého prohlédnout všechny generace

Stovky malých i velkých návštěvníků, včetně malých dětí s maminkami a seniorů, navštěvovaly během pátku všech 23 otevřených stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK). A to během celorepublikového Dne požární bezpečnosti 2022, připravovaného vždy na „pátek třináctého“. Byly to jak rodinky, tak výpravy ze základních a mateřských škol, v Opavě i lidé s mentálním postižením z denního stacionáře Domovinka.

Hasičské stanice měly naplánovanou otevírací dobu většinou do 17 hodin.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Vzhledem k zajištění bezpečnosti při ustupujícím covidu je sice letos základní program jednodušší než v předchozích letech (většinou bez dynamických ukázek moderní techniky), ale i tak zajímavý – prohlídky „stojící“ moderní techniky a prostor, kde výjezdoví hasiči tráví 24 hodin své služby, včetně zázemí – kuchyněk, tělocvičen, posiloven, společných ložnic, šaten, dílen a hygienických částí."

Některé stanice připravily pro děti stříkání z hadic, jiné i ukázku vyprošťování zraněných osob po dopravní nehodě (např. v Havířově). Neutuchající radost mezi dětmi vyvolalo také převlékání do zásahového obleku a nasazování pravé hasičské přilby.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Stanice HZS MSK Ostrava-Fifejdy (v centru města) provázela návštěvníky svým podzemním výcvikovým polygonem s překážkami z pletiva, kde hasiči trénují pohyb v těsném prostředí, věrně simulující požáry – za tmy, kouře a rušivých zvuků v plné zásahové výbavě, včetně dýchací techniky."

Do dnů požární bezpečnosti se tradičně zapojují také dobrovolní hasiči z Hrabyně (okres Opava). I letos připravili pro školáky a předškoláky překážkovou dráhu, ukázali jim svou moderní techniku a pohovořili o své činnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy