Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Ostravy odjíždějí na Ukrajinu autobusy. Součástí humanitárního daru je ještě hasičský vůz

Ostravě se ve spolupráci s hasiči podařilo v krátké době zrealizovat další humanitární pomoc pro Ukrajinu. Jde o tři autobusy hromadné dopravy a hasičské vozidlo, které v nejbližší době vyrazí na cestu do Lvova.

V areálu ostravského dopravního podniku na Hranečníků bylo ve čtvrtek rušno. Dopoledne totiž členové hasičského záchranného útvaru z Hlučína nakládali na valníky autobusy, které směřují jako pomoc na Ukrajinu. 

Jana Urbancová, mluvčí Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně: "Přepravy se zúčastní 12 členů hasičského záchranného sboru a budou mít namířeno k polskoukrajinským hranicím a po výkladce se vrátí zpět do Hlučína."

Jde o autobusy Solaris, které ještě nedávno vozily v Ostravě cestující. Po přechodu dopravního podniku na ekologičtější pohonné hmoty, ale dieselové autobusy byly vyřazeny. 

Daniel Morys, ředitel Dopravního podniku Ostrava: „Jde o dieselové vozy, které pro provoz MHD v Ostravě již nevyužíváme. Byly vyřazeny v rámci obnovy vozového parku. Je to ale plně provozuschopná technika, která jinde může smysluplně posloužit. Jsme rádi, že město tento krok iniciovalo, a Dopravní podnik Ostrava tak může být součástí humanitární pomoci Ukrajině."

Ostrava tak dotahuje další ze způsobů, kterým se snaží pomoci válkou sužovanému ukrajinskému lidu. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Darované autobusy jsou dalším střípkem v mozaice pomoci, kterou zajišťujeme od prvních okamžiků invaze na Ukrajinu. Poskytli jsme finanční i materiální pomoc a dle možností zajišťují pomoc potřebným také organizace města. Dopravní podnik mezi ně náleží, již 2. března umožnil ukrajinským uprchlíkům cestování v MHD zdarma."

Kromě tří valníků s autobusy, naložili hasiči ještě čtvrtý. Na tom pojede do Lvova hasičský vůz se žebříkem. V plánu je ještě darovat na Ukrajinu nadbytečné tramvaje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy