Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odiska slouží nově i jako slevová karty na hrady a zámky Moravskoslezského kraje

Čipová karta Odiska používaná při přepravě v hromadné dopravě získala nové využití. Její držitelé mohou získat poloviční slevu při vstupech do krajských památek Moravskoslezský kraj tím chce podpořit turismus i využívání veřejné dopravy.

V Moravskoslezském kraji je v současné době vydáno více než půl milionu Odisek. Pro získání slevy stačí kartu předložit na pokladně některé z krajských památek.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: “Jedná se o šest našich zařízení, když to vezmu úplně z té západní strany, tak začnu Hrad Sovinec, zámek Bruntál, hrad Hukvaldy, Žerotínský zámek, zámek Nová Horka a zámek ve Frýdku-Místku. Takže každý, kdo je vlastníkem personifikované Odiska jakéhokoli druhu a vydavatelé, ale s logem Odisky, tak má možnost uplatnit slevu, a to u plného vstupného 50 procent a u rodinného vstupného také 50 procent.”

Podmínkou pro získání slevy je, aby byla Odiska psána přímo na konkrétního držitele a byla platná.

Aleš Stejskal, jednatel společnosti KODIS: “Není vůbec podstatné, jestli je na Odisce nahrána dlouhodobá časová jízdenka, nebo jestli jsou tam elektronické peníze. Tyto věci nejsou podstatné, důležité je, aby tedy jako taková ODISka platila.”

Akce začíná už tento pátek. Vedle krajských památek lidé získají slevu i na jiných atraktivitách.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK: “Ta akce bude trvat od 1. července do 30. září. Je to pilotní projekt, který se bude vyhodnocovat a možná se bude rozšiřovat o městské i soukromé památky, které se budou moci zapojit třeba v příštím roce.”

K dopravě ke krajským památkám mohou lidé využít vlakovou dopravu a hustou síť autobusových linek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy