Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský Permoník slavil 55. výročí vzniku několika koncerty na různých místech

Po dvouleté pauze se konečně slavilo i v pěveckém sboru Permoník, a to 55. výročí jeho vzniku. Oslava probíhala několik dní za sebou, na několika různých místech a jak jinak, než zpěvem.

Letošní rok je pro pěvecký sbor Permoník výjimečný. A dá se říct, že hned v několika rovinách. Dosáhli na zlato v Carnegie Hall a to i přes to, že se kvůli dřívějším covidovým omezením nemohli scházet na zkoušky společně, úplně poprvé koncertovali na velkém festivalu Colours of Ostrava a ještě stihli dohnat loňské výročí - 55 let vzniku Permoníku. Oslava probíhala čtyři dny, na zámku, v domě kultury, v kostele, na ZUŠce i na Lodičkách.

Martina Juríková, sbormistryně Permoníku: "Je to open air koncert, takže se tady nebudeme věnovat duchovním tématům, na to jsou hezčí místa, ale tady to budou písničky z muzikálu, Permoník si tady zazpívá čtyři písně, které zpíval s Janáčkovou filharmonií a děti budou zpívat veselé písničky, které je dobré zpívat na open air koncertu."

Permoník není ale jen o zpěvu, ale také o zážitcích a pevném přátelství. Přáním všech je, aby vydržel pokračovat co nejdéle.

anketa: členky Permoníku: "Ať to všechny Permoníky baví tak, jako mě." "Aby pokračoval až do nekonečna. "Je to prostě boží."

Petr Kazík, prezident Pěveckého sboru Permoník: "Největší sen je, ať pořád máme dost dětí, ať karvinské děti najdou cestu k tomu zpívání, protože do života jim to dá strašně moc. Tomu zpěvu se nevěnuje skoro nikdo posléze, ale to, že se naučí pracovat, najdou celoživotní kamarády. Milujeme to, je to prostě krásné naplnění života a kéž se najdou další a další generace."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy