Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na pomoc do Hřenska vyrážejí další jednotky z našeho kraje. Pomáhají profesionálové i dobrovolné sbory

I když se už hasičům lépe daří zvládat likvidaci požáru v Českém Švýcarsku, do Hřenska stále vyrážejí další a další jednotky také z našeho kraje. Jde o posily a nebo střídání unavených hasičů, kteří bojují s plameny v náročném terénu.

Také Moravskoslezský kraj zásobuje České Švýcarsko lidmi a technikou, aby byl co nejdříve zlikvidován rozsáhlý lesní požár, který řádí v národním parku. O víkendu vyrazily do Hřenska profesionální jednotky z Frýdku-Místku a Karviné a dobrovolní hasiči z Brušperku a Jablunkova. Další hasiči vystřídají unavené kolegy z čerpacího odřadu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "V noci z neděle na pondělí vyjelo na pomoc do NP České Švýcarsko dalších 13 profesionálních a dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje se zásahovými a dopravními vozidly.  V tuto chvíli tak zasahuje u rozsáhlého požáru v Hřensku a okolí celkem 49 moravskoslezských hasičů."

V noci na pondělí vyjelo do Hřenska dalších 13 hasičů z Přívozu a Havířova, kteří by měli vystřídat unavené kolegy. Další posilou je i dobrovolný sbor z Radvanic, který by měl nahradit kolegy z Jablunkova. 

David Sadowski, velitel jednotky SDH Jablunkov: "Je to hodně náročné. Je tam velké převýšení a šlapeme to v těch těžkých botách, takže ráno si musíme oblepit nohy náplastmi proti puchýřům. Je to dost nebezpečné, nahoře na těch skalách musíme dávat pozor, protože jsou tam ohořelé stromy. Už jsme tady měli vážný úraz." 

Již na úterní ráno se chystá další odjezd do Ústeckého kraje - 25 profesionálních a dobrovolných hasičů. Tentokrát bude start zřejmě v Bílovci a půjde opět o čerstvé sily. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy