Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V přehradě Baška se utopil 89letý muž, půl hodiny se ho záchranáři snažili oživit

Intenzivní boj o život devětaosmdesátiletého muže svedli v neděli odpoledne svědci a záchranáři u vodní nádrže Baška. Z vody ho vytáhli náhodní kolemjdoucí a začali s resuscitací. Další půlhodinu pokračovali přivolaní záchranáři, bohužel marně.

Prvotní informaci o události obdrželi pracovníci krajského operačního střediska ZZS MSK prostřednictvím tísňové linky několik minut před tři čtvrtě na čtyři. Pomoci vyjel lékařský a také zdravotnický tým z frýdecké základny.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devětaosmdesátiletý muž byl nalezen na hladině vodní nádrže Baška bez známek života. Kolemjdoucí jej vytáhli na břeh a zahájili základní resuscitaci. V okamžiku příjezdu záchranářů byl nadále v bezdeší a srdeční zástavě. Doba, po kterou se nacházel ve vodě, přitom zůstávala nejasná. Týmy pokračovaly ve snaze o záchranu – zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, podávaly léky s cílem obnovit krevní oběh. Ani po další půl hodině však nebylo jejich úsilí úspěšné a zasahující lékařka musela konstatovat smrt postiženého."

Zda měl muž například před tonutím zdravotní komplikace, určí až pitva. Okolnosti nešťastné události musí zároveň prověřit policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy