Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dny NATO v Mošnově budou rekordní. Bombardér B-52 se představí v letové ukázce

Už za tři týdny se na letišti v Mošnově znovu uskuteční jedna z největších aero show v Evropě Dny NATO. Letošní ročník bude rekordní a to ve více směrech. Zejména ale v počtu účastnických zemí, kterých se letos předvede 22. Partnerem bude přímo Severoatlantická aliance.

Dny NATO na letišti Leoše Janáčka Ostrava asi nemusíme nijak zvlášť představovat. Letos se koná už jejich 22. ročník a i zemí, které představí svou vojenskou techniku a armádu bude 22. Připraveno je mnoho zajímavého. 

Zbyněk Pavlačík, organizátor Dnů NATO: „Můžeme říci, že máme před sebou jeden z vůbec nejlepších ročníků s doposud nejdelším programem ukázek. Letošní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR budou patřit k nejprestižnějším akcím v celé Evropě."

Naše armáda se na akci bude loučit vrtulníky MI24/35, které už ve výzbroji po téměř 50 letech nahradí americké stroje Venom a Viper. Představí se nové vozidla pěchoty i systém protivzdušné obrany.

Ivo Střecha, zástupce náčelníka Generálního štábu AČR: "Těší nás, že budeme moci veřejnosti prezentovat modernizační programy Armády České republiky takto komplexně v jeden čas a na jednom místě. Veřejnost si tak bude moci udělat konkrétní představu o pokroku v modernizaci a kam smysluplně směřují prostředky daňových poplatníků ze zvyšujícího se obranného rozpočtu.“

Tradičním partnerem akce je také MS kraj a město Ostrava. Strážníci dohlédnou na organizaci ale prezentovat se budou i v ukázkách. 

Tomáš Macura, primátor MS kraje: "Já si nemyslím, že pořádáním této akce nějak zvyšujeme riziko. Naopak je to důležitá symbolika v tom, že Dny NATO pořádáme i nadále." 

Policie se postará, aby nikdo nezmeškal letadlo při cestě na dovolenou. Bude k tomu zřízena horká linka. Dny NATO se konají 17. - 18. září. 

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail