Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začátek školního roku se rychle blíží. Rodiče by s dětmi měli znovu projít bezpečnost

Blíží se konec prázdnin, takže děti se brzy vrátí do školy. Je proto důležité, aby s nimi rodiče znovu probrali bezpečnost v silničním provozu, aby při cestě školy věděly, jak se chovat bezpečně. Zpomalit by ale měli také řidiči a to nejen v okolí škol.

Září a tedy i návrat dětí do škol se rychle blíží. S koncem prázdnin se také vracejí z dovolených do měst lidé a automobilová doprava houstne. Školáci jsou navíc po dvouměsíčním volnu rozjívení a než jim znovu naběhne pravidelný řád, musejí si oživit základy bezpečného pohybu po ulicích. Rodiče by jim měli vše připomenout. 

Michaela Michnová, vedoucí oddělení prevence MP Ostrava: "Určitě bych ráda rodičům připomněla, než děti půjdou do škol, aby s nimi prošli cesty, kudy budou chodit a aby je upozornili na hrozící nebezpečí a úskalí těch cest." 

Větší pozor by ale měli dávat také řidiči. Hlavně trochu zpomalit v obytných zónách, okolí hřišť a škol. Pokud vozí děti do školy autem, neměli by je zapomínat poutat. 

Michaela Michnová, vedoucí oddělení prevence MP Ostrava: "Pozor kolem 7 - 8 hodiny ráno a odpoledne mezi 12 - 14 hodinou aby byli řidiči obezřetnější." 

Strážníci v Ostravě se už tradičně na začátek školního roku připravují. I když jsou na frekventovaných přechodech stále, na začátku školního roku hlídky ještě posílí.

mluvčí MP Ostrava: "Strážníci budou od začátku školního roku dohlížet na bezpečnost u více než 50 vytipovaných rizikových přechodů poblíž základních a mateřských škol. Do akce bude nasazeno přes 70 strážníků." 

Bezpečnost dětí také zvýší pestré barva na oblečení a aktovkách. Reflexní prvky pak zvýší viditelnost postavy až na 200 metrů. 

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail