Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdecko-Místeckem se přehnal přívalový déšť. Lučina a Stonávka se vylily ze břehů

I když se většině MS kraje ve středu dešťové přeháňky vyhýbaly, Frýdecko-Místecko to pak večer odneslo za všechny. Přívalový déšť se přehnal přes několik obcí a během chvíle se řeky Stonávka a Lučina vylily ze břehů. Evakuace osob nakonec nebyla nutná.

Celou středu to vypadalo na déšť a i meteorologové předpovídali přeháňky. Ty ale přišly až po 8 hodině večerní a stálo to za to. Přívalový déšť zasáhl především oblast Frýdecko-Místecka. Během pár minut byly pod vodou obce Střítěž, Třanovice a jejich okolí. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "Od středy 24. srpna 2022 večer až do ranních hodin následujícího dne zasahovali hasiči u 27 událostí spojených s odstraňováním následků přívalového deště, který zasáhl převážně Frýdecko-Místecko."

Během velmi krátké doby se na 1. stupeň povodňové aktivity dostaly řeky Lučina v Domaslavicích a na 2. stupeň povodňové aktivity Stonávka v Hradišti. Policisté společně s hasiči začali připravovat evakuaci osady v ulici K Brodu, kde voda rychle stoupala. Ta nakonec nebyla nutná. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "Hasiči prověřili stav zatopených objektů i osob uvnitř, zajistili brod a most přes řeku proti vstupu a ve spolupráci s energetiky zkontrolovali před obnovením elektrické energie jednotlivé rozvaděče. V drtivé většině případů převažovalo čerpání vody ze zatopených sklepů či lagun, dvakrát hasiči odstraňovali padlé stromy."

Odstraňování škod pokračovalo i ve čtvrtek. Lidé zejména odklízeli nánosy bahna z domů a zahrad a hasiči se postarali o komunikace. 

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Fusek, Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail