Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičská stanice v Ostravě-Porubě je jako Baník. Talenty vychovává i stahuje z okolí

Reprezentanti našeho regionu zcela ovládli domácí šampionát v požárním sportu v Pardubicích a Hradci Králové a po 4 letech vrátili titul do Moravskoslezského kraje. Nejlepší byli hned ve třech ze 4 disciplín. Špičkové podmínky hasiči mají mezi lezci na stanici v Ostravě-Porubě.

Hasičská stanice v Ostravě-Porubě je jako Baník Ostrava. Špičkové sportovce vychovává i stahuje z okolí, protože jim dokáže vytvořit ty nejlepší podmínky pro trénink požárního sportu. Letos se ale hasičům daří mnohem lépe, než Baníku a mistrovství republiky v Pardubicích a Hradci Králové zcela ovládli. Zvítězili celkově  a i v jednotlivcích vyhráli skoro všechno. Oporami týmu jsou Daniel Klvaňa a Jan Vyvial. 

Daniel Klvaňa, HZS MS kraje, reprezentant ČR v požárním sportu: "Jsem strašně rád, že jsme to obhájili. Já nevím pokolikáté za sebou Ostrava vyhrála štafety a ty útoky bohužel...lehký prostřik na pravém terči znamenal čtvrté místo, ale takový je ten sport a jsme rádi, že to vyšlo na celkové prvenství."

Jan Vyvial, HZS MS kraje, reprezentant ČR v požárním sportu: "Čekali jsme 4 roky a konečně se to podařilo, takže za mně je tenhle titul nejcennější za Ostravu, který jsem mohl zažít." 

Daniel Klavaňa je navíc také několikanásobným mistrem světa a držitelem světového rekordu ve výstupu na věž s časem 14,70. Jeho národní rekord je ještě o pár setin lepší. I když jsou všichni tito borci špičkoví sportovci, v prvé řadě jsou ale hasiči a i při tréninku jsou neustále připraveni vyrazit někomu na pomoc.  

Lukáš Popp, velitel stanice Ostrava-Poruba HZS MS kraje: "Prioritou jejich zaměstnání je hasičina. To znamená jsou to stoprocentní hasiči a dovolím si říct, že jsou v tom sportu velcí srdcaři, protože většinu těch tréninků provádí ve svém osobním volnu." 

Na této špičkové úrovni je prý potřeba trénovat stejně, jako vrcholoví sportovci a proto má třeba Dan Klvaňa své hadice a rozdělovač doma, aby si mohl zatrénovat i když zrovna není v práci. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy