Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odkaz Petra Zoubka plní nadace

Na začátku je smutný příběh Petra Zoubka, který podlehl vážné nemoci. Rodiče teď plní jeho odkaz, pomáhat. Vznikl Nadační fond Petra Zoubka, který podporuje mladé sportovce, nadané studenty a Kliniku hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava. Díky sobotnímu fotbalovému turnaji v Ludgeřovicích putuje na transparentní účet nadace bezmála 50 tisíc korun.

Sportovec a budoucí právník. Petr Zoubek se státnic nedožil, jen pár dní před nimi podlehl vážné nemoci. Petr miloval sport, byl členem TJ Ludgeřovice, na právnické fakultě patřil mezi nejlepší. Jeho přátelé a rodina založila Nadační fond Petra Zoubka.

Renáta Zoubková, maminka P. Zoubka: “Lidi kolem něj, jeho přátelé i my, rodina jsme chtěli udělat něco v těch myšlenkách, které Péťa zanechal. Jedním ze slov, které si pamatuji, když ležel na hematoonkologii, tak Péťa řekl: Maminko, pokud to přežiji, budu pomáhat lidem.”

Petr Zoubek, tatínek P. Zoubka: “Děláme sportovní aktivity, třeba výstup na Mont Blanc s mojí paní, sebou si bereme fotku nebo vlajku nadačního fondu. To nám pomáhá plnit přání, které měl náš syn, plníme je za něj a myslíme si, že jeho duše je s námi.”

Nadační fond Petra Zoubka pořádá několik akcí v roce a získané peníze rozdělí mezi malé sportovce, 10 tisíc korun putuje jako stipendium pro nejnadanějšího studenta Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a každý rok koupí nové přístrojové vybavení pro hematoonkologickou kliniku ostravské fakultní nemocnice, kde se Petr léčil.

Kateřina Hašová, vrchní sestra, Klinika hematoonkologie, FNO: “Dostali jsme velkou sadu infuzní sadu, přístroj na oxygenoterapii pro naše pacienty, po té jsme dostali motomed, takže mohou v lůžku jezdit na kole.”

Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic: “Peťa Zoubek hrál u nás, byl to náš kamarád, pro nás to byla obrovská tragédie, brzy se zrodila myšlenka uspořádat něco na jeho památku.”

A tak se zrodil každoroční turnaj benjamínků na ludgeřovickém trávníku. Ten letošní vyhrál tým z Darkovic a do Nadačního fondu Petra Zoubka díky němu přibylo 49 736 korun.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy