Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie hledá svědky tragické nehody v Šenově u Ostravy, dva lidé zemřeli

Policie se v pondělí obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při hledání svědků tragické dopravní nehody v Šenově u Ostravy. V úterý 27. září kolem 18:15 tam řidič ročníku 1936 nedal přednost přednost jinému autu. Jeden člověk zemřel na místě a další bohužel v nemocnici. Stav třetího zůstává velmi vážný.

Nehoda se stala v úterý 27. září okolo 18:15 hodin v Šenově u Ostravy na křižovatce ulic Šenovská a Frýdecká.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič (r. 1936) vozidla Škoda Fabia jedoucího po vedlejší komunikaci z dosud nezjištěného důvodu nedal přednost řidiči (r. 1990) vozidlu Volkswagen Touran jedoucímu po hlavní silnici, čímž došlo k jejich střetu a následnému nárazu obou vozidel do svodidel."

Ve Škodě Fabii cestovali 3 lidé.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Na místě spolujezdce muž (r. 1928) byl s vážným zraněním letecky transportován do nemocničního zařízení, kdy je stále jeho zdravotní stav velice vážný. Muž, který seděl vzadu (r. 1932) na místě dopravní nehody svému zranění podlehl a řidič, který zřejmě dopravní nehodu způsobil (r. 1936) následně zemřel po převozu do nemocnice. Řidič druhého vozidla naštěstí vyvázl bez zranění. Provedená dechová zkouška u něj byla negativní."

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému a silnice byla v době dopravní nehody uzavřena po dobu nezbytně nutnou. Policie nyní hledá svědky nehody.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V souvislosti s touto tragickou událostí se obracíme i na případné svědky dopravní nehody, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě a samotný děj střetu tak mohli vidět, aby se obrátili na linku 158. Také žádáme řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se také obrátili na tísňovou linku 158."

V dané věci byly kriminalisty zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy