Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkujeme se pro život beze strachu. Ministerstvo zdravotnictví zahájilo svoji kampaň v Ostravě

V Ostravě odstartovala nová očkovací kampaň ministerstva zdravotnictví Očkujeme se pro život beze strachu. Druhou posilovací dávkou proti covidu-19 se při té příležitosti nechal ve stanu před nemocnicí naočkovat i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Přicházející podzim znamená i další vlnu epidemiologických onemocnění. Už třetím rokem se mezi ně řadí i covid-19. Nová kampaň ministerstva zdravotnictví má podpořit zájem lidí o vakcinaci.

Vlastimil Válek (SPOLU), ministr zdravotnictví ČR: "Očkování vám výrazně sníží riziko, že umřete na covid a výrazně vám sníží riziko, že budete ležet na jednotce intenzivní péče. I po očkování můžete covid dostat, ale ten průběh bude podstatně méně závažný, když očkovaní nejste."

Ministr Válek uvedl, že žádné postihy neočkovaným nehrozí. Přesto zdůraznil důležitost vakcinace a sám se nechal na místě naočkovat.

Vlastimil Válek (SPOLU), ministr zdravotnictví ČR: "Pokud jste rizikoví a nenecháte se očkovat, sami sebe ohrožujete. Je to vaše svobodné rozhodnutí, ale není to dobré rozhodnutí. Je to zbytečné riskování, jako když skáčete do neznámé vody, ohrožujete svoje zdraví a svůj život."

Ve FNO, kde kampaň odstartovala, jsou na covid připraveni.

Jiří Havrlant ředitel FNO: Máme nové očkovací látky, které by měly reagovat na ty mutace, které jsou dneska u těch virů. Takže máme očkovací látky, máme antibiotika, máme i ostatní léky, které jsou k tomu důležité. Očkujeme denně, od pondělka do pátku. Když ten zájem bude vyšší, tak samozřejmě rozšíříme ordinační doby pro to očkování. 

Lidé se mohou nechat naočkovat i u svého praktického lékaře. Ohroženým skupinám je doporučeno i očkování proti chřipce. Někteří tuto vakcinaci ještě zvažují.

anketa: "No na tím taky přemýšlím, ale nikdy jsem nebyla a nevím, co by to udělalo."

V rámci kampaně je k vidění i panelová výstava před FNO.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail