Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pavel Hapal vystřídal odvolaného trenéra Vrbu. S kádrem Baníku je spokojen

Fotbalový klub Baník Ostrava oficiálně oznámil jméno nového trenéra. Odvolaného Pavla Vrbu nahradil podle předpokladů Pavel Hapal, bývalý vynikající hráč, který už naposledy trénoval slovenskou reprezentaci.

Tak blesková výměna trenérů se jen tak nevidí. Baník Ostrava v neděli remizoval v Liberci a v pondělí byl už trenér Pavel Vrba nezaměstnaný. Ve středu už pak na hřišti na Bazalech pořvával po hráčích Pavel Hapal. Podle nového sportovního manažera Luďka Mikloška už by další tréninky pod Vrbou byly jen ztrátou času. 

Luděk Mikoško, sportovní manažer FC Baník Ostrava: "Prostě jsem řekl, že nemá cenu dále čekat, ať má Pavel Hapal čas na to, aby poznal tým a aby si udělal kvalitní přípravu, aby se mohlo jít do jara naplno." 

Pavel Hapal byl prý jasnou volbou. Bývalý reprezentační záložník naposledy trénoval slovenskou reprezentaci, ale má zkušenosti i ze Sparty, Žiliny nebo z Polska. Před 16 lety už trénoval i Baník. 

Pavel Hapal trenér FC Baník Ostrava: "Znám to prostředí, což je trošičku výhoda. Těším se na tu práci, je to výzva. Baník beru na naše poměry jako velkoklub, takže se na to těším. S těmi fanoušky je to pro mně znovu velká motivace." 

Za asistenta si vybral Pavel Hapal Jiřího Nečka a klub ještě vyjednává s Tomášem Janotkou, který má smlouvu v Olomouci. Nový trenér je spokojený i s hráčským kádrem, který má prý rozhodně na víc, než na 14 místo, kam po 11 kolech klesl. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy