Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hyperbarická komora z roku 1965 dosluhuje. Nemocnice začíná stavět novou budovu pro novou komoru

Fifejdská nemocnice v Ostravě v posledních letech prochází výraznou modernizací prakticky na všech odděleních a nyní přišla na řadu i hyperbarická komora, kterou využívají pacienti i z ostatních krajů. V těchto dnech začíná výstavba budovy, kde bude mnohatunové zařízení umístěno.

Provoz hyperbarická komory byl v Městské nemocnici Ostrava spuštěn už v roce 1965, jako reakce na důlní neštěstí, při kterém na otravu sirovodíkem zahynulo 9 horníků na Dole Eduard Urx. Slouží tedy pacientům už 57 let a je nejvyšší čas na výměnu. Nejprve bude vybudována nová budova. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Zahajujeme výstavbu nového objektu pro hyperbarickou komoru, kdo které se potom to zařízení implementuje a následně dojde k odpojení staré hyperbarické komory." 

Budova bude stát na současném parkovišti mezi pavilony a svým tvarem do písmene L bude obepínat stávající objekt hyperbarické komory. Přes krček a koridor bude napojena  na ostatní pracoviště nemocnice. Hyperbarická komora váží 60 tun a byla vyrobena v Německu.

Michal Hájek, primář Centra hyperbarické medicíny MNO: "Kapacita nové komory bude 14+2, takže se zvýší o 30 - 40 procent. Slibujeme si od toho lepší propustnost, nebudou tak dlouhé čekací doby a doufáme, že se částečně zlepší i dostupnost péče."

Léčba v hyperbarické komoře je využívána akutních i chronických indikací. U akutních stavů jde například o potápěče nebo otravy oxidem uhelnatým, u chronických jsou to nejčastěji nehojící se rány na nohou cukrovkářů nebo poruchy sluchu. 

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

CIELECKÝ s.r.o., Šenov (ul. Václavovická)
Šenov
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail