Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pondělí začal týden hokeje. Vítkovice pro děti připravily zábavný trénink

Hokejový klub Vítkovice připravil pro děti jedinečnou příležitost, aby si vyzkoušely, co to obnáší hrát hokej. V rámci celorepublikové akce Týden hokeje nachystali profesionální trenéři pro malé sportovce zábavný program na ledě i mimo něj.

Hokej patří v naší zemi k nejpopulárnějším sportům, ale v dnešní době mají děti tolik možností trávení volného času, že už kluby nemají tak široký výběr. Je to jeden z důvodů pořádání akce Týden hokeje, který spolu s Českým hokejem uspořádal Hokejový klub Vítkovice Ridera. Děti i jejich rodiče mohli přičichnout k hokejovému tréninku.

Roman Šimíček, šéftrenér mládeže HC Vítkovice Ridera: "Zájem o hokej by mohl být malinko větší z toho důvodu, že áčku se daří, takže si myslím, že si děti tu cestu najdou. Dětí ale nikdy nebude dost. Vždy je lepší, když si v ročníku vybíráme ze 60 dětí, než z 30. "

Pro děti byl připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče tak mohli získat informace, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos tohoto sportu pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Dominik Lakatoš, útočník HC Vítkovice Ridera: "Hokej je perfektní sport a je úžasné, když mohou být děti v kolektivu. Já jsem si hokej vybral sám a je to perfektní pro všechny. Sport a hokej je láska na celý život." 

Akce je určena pro děti od 4 - 8 let bez ohledu na to, zda už umí bruslit nebo ne. Chrániče si mohly děti půjčit. 

anketa, účastníci akce: "Mi se líbí to bruslení."

" Mně baví trochu i fotbal i hokej." 

Týden hokeje se pravidelně každý rok koná na více než 140 místech celé země. Za 10 let už se akce účastnilo téměř 40 tisíc dětí. 

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail