Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči i policisté cvičili postup při explozi výbušnin. Jejich sklady jsou v Krmelíně

Důležitá součást práce složek záchranného systému je nácvik. Obzvlášť se to týká situací, které nastávají jen výjimečně, jako je tomu v případě skladu výbušnin v firmy Explosia v Krmelíně. Cvičení se účastnili hasiči a policisté.

Mobilní sirény na vozidlech hasičů i policistů okamžitě varují obyvatele před nebezpečím. Námětem cvičení je exploze ve skladu průmyslových výbušnin. Na místo se sjíždějí složky IZS.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "Cílem bylo procvičit součinnost složek IZS, úřadů i stav havarijní připravenosti provozovatele skladů - tedy včetně vyrozumění dotčených orgánů, aktivace složek IZS i jejich koordinaci a taktiku při společném zásahu. Součástí bylo rovněž varování a informování obyvatelstva v přilehlé oblasti."

Podniky a firmy, které mohou být potenciálním nebezpečím, musejí mít havarijní plány. Obzvlášť se to týká firem, které vyrábějí, používají a nebo skladují vysoce hořlavé či výbušné látky. Jednu z nich je i krmelínská Explosia - sklad výbušnin a střelivin. Jde o 8 objektů rozmístěných po lese u Krmelína.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "Výbuch jednoho ze skladů byl podle námětu cvičení způsoben požárem lesa, který se rozšířil až k samotnému objektu. Jeden ze zaměstnanců strážní služby byl pohřešován, výbuch zároveň narušil statiku skladu."
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Úkolem strážníků Městské policie Ostrava bylo v rámci cvičení obsadit body určené k uzavření okolí dle havarijní karty Explosia, regulovat dopravu a pohyb osob a informovat obyvatelstvo dle pokynů velitele zásahu."

Cvičení proběhlo ke spokojenosti velitelů, ale drobné nedostatky se najdou vždy. Nezbývá než doufat, že k ničemu podobnému nedojde.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail