Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

USAR tým zahájil práce ještě v úterý v noci. Nasazen byl v Adiyamanu

Hasiči z našeho kraje už jsou v Turecku v centru dění. Nasazení jsou u dvou zřícených bytových domů, kde se předpokládá asi 50 zavalených lidí. Do akce byli nasazeni také psi.

USAR tým z našeho kraje vyrazil v pondělí na pomoc Turecku. V úterý dorazil do místa určení, což je asi dvousettisícové město Adyiaman a už 10 hodin večer zahájili hasiči záchranné práce. Klíčoví pro vyhledávání zavalených osob jsou psi, kteří mají speciální výcvik.

Tým nyní pracuje na severovýchodě města u dvou zřícených sedmipodlažních budov, v jejichž troskách by se údajně mohlo nacházet až 100 zavalených osob. 

Jiří Němčík, velitel USAR týmu, HZS MS kraje: "Nefunguje elektřina, neteče voda, je tam obrovské množství lidí, kteří hledají příbuzné ve zřícených budovách a  nebo čekají, že je někdo najde. Spousta lidí je z těch zřícených budov a nemají kam jít." 

USAR tým většinou pracuje po směnách, ale protože jde o záchranu lidských životů a každou minutou se snižují šance zavalených na přežití, do pomoci byli nasazeny veškeré síly a prostředky, kterými čeští záchranáři disponují. 

Jiří Němčík, velitel USAR týmu, HZS MS kraje: "Čas hraje proti nám a proto jsme nasadili celou tu záchranářskou sílu najednou. Běžně se střídají, aby si mohli odpočinout, ale teď v prvopočátku jedeme naplno, abychom stihli objevit přeživší a vyprostit je." 

Ve městě Adyiaman je zříceno téměř 30 procent budov a velká část z nich jsou paneláky. Jde asi o 350 domů a asi 1200 dalších objektů bylo silně poškozeno a mohu kdykoliv spadnout. 

Nahlásit chybu


K tématu
STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ASTRAFOOD a.s., Šenov u Karviné (Šachetní 1268, Kaštanová 688)
Šenov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail