Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě soutěžili policisté o nejlepšího regulovčíka. Na křižovatce se procvičili i řidiči

Vybraní dopravní policisté z celého MS kraje se utkali v Ostravě o nejlepšího Regulovčíka roku 2023. Královská disciplína, tedy řízení dopravy, se uskutečnila na křižovatce ulic 28. října a Novinářské. Na své si přišli i řidiči.

Ráno po 8 hodině byly na rušné křižovatce ulic 28. října a Novinářské vypnuty semafory a doprostřed se postavil policista. Odstartovalo tak krajské kolo soutěže dopravních policistů Regulovčík roku 2023. 

Petr Štencel, vedoucí dopravní policie PČR MS kraje: "Disciplíny jsou 3. Řízení křižovatky, testy ohledně silniční dopravy, zákona o silničním provozu a zákona o služebním poměru a poslední disciplína je jízda zručnosti."

Řízení křižovatky je královskou disciplínou této soutěže a porotci se zaměřují na celou řadu detailů. Jsou mezi nimi bývalí policisté i odborníci na dopravu.

Pavel Blahut, koordinátor BESIP Ostrava: "Začíná to už vstupem do křižovatky, tak aby to bylo bezpečné a přehledné pro všechny účastníky provozu, dále jestli postoje a gesta, která používá, jsou srozumitelné a průkazné. Hodnotí se i jak dokáže reagovat na aktuální situaci v dopravě." 

Zabrat nedostali jen policisté, ale i řidiči. Je překvapivé, jak mnoho z nich nezná pokyny policistů při řízení křižovatky. O akci věděly i autoškoly  a tak úmýslně své žáky ke křižovatce vedli.

Jakub Demel: soutěžící policista: "Baví mě že můžu pomoct lidem v té křižovatce. Poradím jim, co mají dělat." 

Nejlepší dva policisté postupují do celostátního kola v Olomouci, kde budou reprezentovat Krajské ředitelství policie MS kraje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy