Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Počítačový tomograf v Třinci dočasně funguje v návěsu na parkovišti

K neobvyklému kroku se odhodlali v třinecké nemocnici. Po dobu výměny zastaralého počítačového tomografu za nový, vyšetřují pacienty v mobilním tomografu. Ten je umístěný v návěsu na parkovišti vedle nemocniční budovy.

Vyšetření počítačovým tomografem dnes patří mezi standardní úkony. Výměna téměř 10 let starého tomografu za nový bude trvat zhruba 9 týdnů a třinečtí nechtěli pacienty po tu dobu převážet do jiných nemocnic. Zvolili proto v Česku ojedinělé řešení.

Jiří Veverka, ředitel Nemocnice Třinec: “Pokusili jsme se a podařilo se zabezpečit mobilní CT a to z toho důvodu, abychom zaprvé ten komfort pro naše pacienty udrželi, abychom samozřejmě eliminovali ekonomickou ztrátu, protože kdybychom ten přístroj neměli, tak je to v řádu milionů, a abychom také nezatěžovali kapacity okolních nemocnic.”

Pronajatý mobilní tomograf do Třince přicestoval z Polska. Lůžka s pacienty se dovnitř dostanou na plošině.

Tomáš Uhlář, zástupce primáře radiodiagnostického oddělení Nemocnice Třinec: “Je to mobilní CT, je od jiného výrobce, než bylo naše stávající CT, takže s tím souvisí zaškolení obsluhy, je to dost jiné. To vyšetření trvá delší dobu, takže nejsme schopni udělat kompletní seznam vyšetření, které jsme byli schopni dělat. Je to náhrada, nebudeme vyšetřovat úplně všechny pacienty, ale jenom ty, kteří budou profitovat z toho, že nebude jejich vyšetření odloženo.”

Počítačový tomograf je v provozu nepřetržitě dnem i nocí a jeho provoz by měly pokrýt platby pojišťoven.

Nahlásit chybu


K tématu
Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail