Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začala výstava Ukrajinská pole orná a válečná. Jde o součást projektu Putinův hlad

Jak dopadla zemědělská technika po invazi Ruska na Ukrajinu se můžete v těchto dnech na vlastní oči přesvědčit v ostravském zemědělském muzeu. Na výstavě Ukrajinská pole orná i válečná je ale k vidění i mnoho dalšího, například prostřednictvím virtuální reality.

Unikátní výstava začala v Národním zemědělském muzeu v Ostravě. Je součástí projektu Ministerstva vnitra proti desinformacím Putinův hlad a ledacos napoví už její název: Ukrajinská pole orná a válečná. 

Ivan Berger, ředitel Národního zemědělského muzea Ostrava: "Výstava se vlastně týká významu zemědělství pro Ukrajinu. Popisuje stav před válkou a těžkosti, které válka na Ukrajině přináší zemědělcům." 

Výstava byla připravována mnoho měsíců a každý z exponátů má svůj příběh, který vypovídá o situaci na Ukrajině na jaře 2022. Jde o vraky zemědělské techniky z Černihivského regionu.

Jakub König, restaurátor: "Ruská raketa trefila pravou zadní část toho kombajnu. Ten zahořel, ale naštěstí byl operátor toho kombajnu na cigaretu a tím si zachránil život." 

Zážitek umocní virtuální realita, díky níž se návštěvníci přenesou přímo do poškozených zemědělských podniků.

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "To není jen o utrpení lidí, ale i o materiálních škodách, které se dějí a faktem je, že Ukrajina byla vždy vnímána jako obilnice Evropy." 

Výstava je doplněna o umělecké instalace ukrajinského výtvarníka Volodymyra Kolbasy a také doprovodnou výstavou fotografií před budovou muzea. 

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail