Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První právní poradenství a rady dostávají lidé v Karviné bezplatně už 22 let

Už 22 let mohou lidé z Karviné využívat služby Občanské poradny Slezské diakonie. Pro bezplatné poradenství a první právní rady sem přichází až pět set lidí ročně.

Občanská poradna funguje v Karviné-Ráji v budově Slezské diakonie, která nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Odborné sociální poradenství tady v konzultovnách nabízí dva sociální pracovníci.

Iveta Kuczerová, vedoucí Občanské poradny: "Jsme hlavně pro obyvatele z Karviné od 16 let až po seniory. Mohou tady chodit všichni, kteří se dostanou do nepříznivé sociální situace a nedokáží ji řešit vlastními silami.” 

Pro radu sem chodí lidé řešící nájemní smlouvy, soudy, příspěvky na péči, sousedské vztahy a podobně.

Vít Goryl, sociální pracovník: "Pracujeme s výkladem práva, hledáme lidem informace, které potřebují vědět. Hodně se to týká správního řízení k soudu, návrhu k soudu,  ohledně rozvodů, majetkoprávní věci, hodně pracovní právo v poslední době. Máme právě systém Codexis, kde je jistota, že ty zákony, vyhlášky a právní úkony jsou aktualizované. "

Občanskou poradnu využívá průměrně 500 obyvatel města za rok. Od letošního roku začalo také fungovat detašované pracoviště Občanské poradny, a to v Karviné-Novém Městě, v prostorách Archy. Bezplatná služba je poskytována anonymně.

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail