Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pětice kantorů z Moravskoslezského kraje byla oceněna ministrem školství

Nejvyšší rezortní ocenění Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy získalo pět pedagogů působících v regionu. Medaile MŠMT se udělují za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci.

Ministr školství Mikuláš Bek pedagogy ocenil 14. září v Senátu. 

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport: "Snad každý z nás si uvědomuje, jak důležité, záslužné, ale i náročné je povolání pedagogů. Učitelé už od mateřských škol, přes zájmovou činnost až po vysokoškolské studium intenzivně ovlivňují životy nejmladší generace. Tím pádem mají obrovský vliv na to, jak bude v blízké době vypadat naše společnost. Gratuluji všem, kteří si z rukou pana ministra ocenění převzali. Je to nevyšší možné ohodnocení, které může v naší zemi pedagog získat. Těší mě, že letos do našeho kraje putovalo hned pět medailí, dvě z nich dokonce na střední školu zřizovanou krajem.“ 

Prestižní ocenění získala Kateřina Bernatíková, pedagožka českotěšínského Gymnázia Josefa Božka. Medaile putuje i na další krajem zřizovanou školu, získal ji Martin Tobiáš, ředitel Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Frýdku-Místku. Mezi oceněnými byly i pedagožky základní školy v Ostravě-Hrabůvce Věra Rymiecová a Hana Šabršulová. Poslední oceněnou z regionu byla Marta Szűcsová, která se v Ostravě věnuje volnočasovým aktivitám dětí a mládeže. 

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport: "Paní Kateřina Bernatíková se uznání za svou práci nedočkala poprvé. Letos v březnu jsme jí za její skvělý přístup k dětem a výuce udělili cenu v rámci oceňování pedagogů Moravskoslezského kraje. Hodnotící komisi zaujala bohatým rozsahem činností. Kromě výuky němčiny a českého jazyka je spoluautorkou knihy Josef Božek, působí jako lektorka kurzů češtiny pro cizince, díky jejím aktivitám v charitativní oblasti předloni získalo gymnázium, na kterém učí přes dvacet let, Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost. Je to výjimečná osobnost, která by měla být pro své kolegy inspirací."
Nahlásit chybu


K tématu
MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail