Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noc byla tropická, větrná a tragická, cyklistu v Třinci zabil zlomený strom

Zatímco si lidé na celém severovýchodě země užívali na říjen nezvykle teplou noc, kvůli silnému větru museli hasiči zasahovat u vyvrácených nebo zlomených stromů. Bohužel, jeden případ byl tragický.

Noc na sobotu byla velmi teplá a větrná. Na Ostravsku a Karvinsku teploty atakovaly 25 stupňů Celsia. Současně však region zasáhl silný vítr, který v poryvech působil škody a v jednom případě i smrt. 

Cyklistu, který projížděl třineckou místní částí Nebory, zasáhl strom a způsobil mu smrtelná ranění. Nalezen byl v sobotu brzy ráno. Pomoci mu už nebylo. 

René Černohorský, mluvčí Policie ČR: "Na silnici poblíž jednoho rodinného domu byl pod spadlým stromem v brzkých ranních hodinách nalezen mrtvý 61letý muž. Vedle něj leželo jízdní kolo. Příčiny úmrtí jsou předmětem dalšího vyšetřování služby kriminální policie." 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Ve tři čtvrtě na pět bylo krajské zdravotnické operační středisko informováno o nálezu cyklisty v bezvědomí na silnici v Třinci. Jednašedesátiletý muž po pádu z jízdního kola nejevil známky života, bylo u něj zahájeno poskytování základní první pomoci a na místo vyjela posádka rychlé lékařské pomoci. Zasahující lékařka však po svém příjezdu musela konstatovat smrt."

V jiných místech vítr působil škody na zeleni, vyvracel stavební oplocení a přesouval kontejnery na odpad. Hasiči začali k vyvráceným stromům vyjíždět už v pátek po 14. hodině. Nejvíce zákroků měli na Frýdecko-Místecku. Ani v sobotu dopoledne ještě neměli všechny nahlášené zásahy dokončené. 

Například v Havířově se starší vzrostlý strom vyvrátil na dětské hřiště a koruna dopadla na pískoviště. 

Nahlásit chybu


K tématu
LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

TREKVILA NÁHRADNÍ PLNĚNÍ s.r.o. - City market Třinec
Třinec
od 14 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail