Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická nehoda nedaleko Bruntálu. Sanitka se srazila s osobním autem

Na silnici I/11 nedaleko Bruntálu se srazila převozová sanitka s osobním autem. Jedna žena na místě zemřela a zraněn byl i tříletý chlapec. Nehoda povolala do akce všechny složky záchranného systému a uzavřela hlavní tah na Bruntál.

Tragická a velmi smutná nehoda se stala 30 minut po 15. hodině na hlavním tahu silnice I/11 na průjezdu okrajem obce Milotice nad Opavou. Osobní auto se tam srazilo s převozovou sanitkou.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Sanitka tovární značky Renault Trafic jela od Horního Benešova na Bruntál, kdy protijedoucí automobil tovární značky VW Passat jedoucí od Bruntálu na Horní Benešov dostal s největší pravděpodobností na mokré vozovce smyk a narazil do sanitky."

Na místo byli povoláni, hasiči, záchranáři a policisté. Z Ostravy vzlétl i záchranářský vrtulník. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Bruntál a dobrovolná jednotka z Horního Benešova. Už při příjezdu první jednotky na místo události probíhala resuscitace řidičky z osobního vozu, do které se hasiči rovněž zapojili."

Záchranáři dělali co mohli, ale matce malého chlapce, ročníku 1987, už bohužel nedokázali pomoci. Její zranění byla natolik vážná, že lékař musel na místě konstatovat její smrt. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Šestatřicetiletá žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů již mimo vozidlo, první pomoc jí poskytovali svědkové události a následně policisté. Posádky ZZS zahájily rozšířenou resuscitaci – pokračovaly v započaté nepřímé srdeční masáži, zajistily dýchací cesty a podávaly léky ve snaze obnovit srdeční činnost. Veškerá snaha však byla marná a zasahující lékařka po více než půl hodinovém úsilí konstatovala smrt. Pacientka na místě podlehla utrpěným mnohočetným poraněním. Přednemocniční neodkladná péče byla poskytována tříletému chlapci, který byl při vědomí a mimo přímé ohrožení života."

Vrtulník chlapce přibližně v 16:45 transportoval s podezřením na těžké zranění do traumatologického centra ostravské fakultní nemocnice.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "V sanitě jel pouze řidič ročníku narození 1969, pravděpodobně je bez zranění či se zraněním lehčího charakteru."

Policisté museli místo nehody na několik hodin uzavřít. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Silnice je v současné době neprůjezdná. Objízdná trasa vede přes obec Milotice nad Opavou do Bruntálu a zpět stejnou objízdnou trasou. Policisté Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu a kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále jsou rovněž na místě společně s dalšími složkami IZS."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na obou havarovaných vozidlech zasahující hasiči provedli protipožární opatření a zabezpečili je proti úniku provozních kapalin. Na základě požadavku velitele zásahu byl aktivován tým posttraumatické péče, na místo tak za tímto účelem dorazili dva speciálně vycvičení příslušníci HZS Moravskoslezského kraje. S krizovou intervencí pomohl i jeden z dobrovolných hasičů, který je příslušníkem Policie ČR a rovněž je součástí policejního intervenčního týmu."
Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail