Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští záchranáři chystají do provozu novou velkokapacitní nákladní sanitku

Moravskoslezští záchranáři aktuálně připravují k uvedení do provozu novou velkokapacitní sanitku na podvozku nákladního auta. Jde o speciální vozidlo VOLVO FL8 4x4, určené pro plnění speciálních úkolů. Aktuálně probíhá jeho testování.

zdroj videa: ZZS MSK

Speciální nákladní sanitka ve v rámci moravskoslezské záchranné služby jedinečná nejen svými rozměry. Je dlouhá téměř 8 metrů, vysoká přes 3,5 metru a váží 9,5 tuny.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Vozidlo bude využíváno nejen při událostech velkého rozsahu a mimořádného charakteru, ale například také při hromadných sportovních a společenských akcích. Poskytne zázemí pro poskytování přednemocniční neodkladné péče, s možností rozšíření a napojení dvou nafukovacích stanů. Umožní osvětlení místa události - stálý zdroj energie zajišťuje mobilní elektrocentrála. Sloužit může rovněž jako evakuační vozidlo, a to sedících i ležících pacientů, až osmi osob."

Díky velmi dobré průchodnosti terénem a úpravě 4x4 bude k dispozici i v nepříznivém terénu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jeho vybavení zahrnuje komunikační techniku, transportní prostředky, stejně jako přístrojové vybavení - ventilátory, defibrilátory, sady pro zajištění popálenin a inhalačních traumat, ošetření dětských pacientů, či intoxikací a další materiál. Řízení automobilu bude svěřeno vybrané skupině zkušených řidičů záchranné služby, kteří mají rutinní praxi v řízení návěsových nákladních vozidel.

Nová sanitka bude slavnostně uvedena do provozu 15. prosince. Její základnou bude stanoviště Ostrava-Jih. Aktuálně probíhají kondiční jízdy. Vozidlo stálo přes 8,8 milionu korun. Z toho přes 5,1 milionu uhradila dotace z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail