Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bitku polských fotbalových fanoušků na Novojičínsku zatrhla policie

Fotbaloví fanoušci ze dvou polských klubů se opět domluvili na rvačce v Česku. Bitva se měla odehrát na poli v Heřmanicích u Oder. O jejich záměru se ale dozvěděli policisté, kteří na místo přijeli také v hojném počtu a vše překazili.

Dodávky plné polských fotbalových fanoušků se začali v pondělí kolem poledne sjíždět na pole u Heřmanic u Oder na Novojičínsku. Domluvili si tady totiž rvačku se svými rivaly z jiného polského klubu.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Policisté operativní cestou zjistili informace o možném dalším plánovaném střetu fotbalových fanoušků v lokalitě blízké polských hranic na území naší republiky. Informaci kolegové začali dále ověřovat a situaci monitorovat, kdy se zjištěné stalo skutečností."

Na místo byly proto vyslány také policejní hlídky, zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka, kynologové, cizinecká policie a kriminalisté zabývající se problematikou extremismu.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Díky rychlé reakci policistů ke střetu osob nedošlo. Přítomní cizinci však u sebe měli prvky oblečení, které nasvědčovaly, že se připravují na fyzický střet. Potvrdilo se, že se jedná o fanoušky jednoho konkrétního fotbalového klubu ze sousedního státu, kteří očekávali fanoušky dalšího klubu ze zahraničí."

Policisté zkontrolovali 55 osob, u kterých provedli bezpečnostní prohlídky.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Na osobní svobodě jsme omezili 17 osob, které byly eskortovány a předvedeny na policejní služebnu za účelem zjištění totožnosti. Za přestupkové jednání v souvislosti s neprokázáním totožnosti jim byly uloženy pořádkové pokuty a následně byli cizinci propuštěni na svobodu."

Podle policistů nedošlo díky jejich rychlému zásahu k ohrožení zdraví a veřejného pořádku. Moravskoslezská policie přitom nezasahovala u těchto fanoušků poprvé. Naposledy se chtěli pobít Poláci v polovině srpna na poli u Jistebníku. Také jim to díky zásahu policie nevyšlo.

Nahlásit chybu


K tématu
ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail