Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podvodník nakoupil elektroniku za 80 tisíc na cizí účet

Celý MS kraj |

Policie hledá muže, který vyzvedl v pražském obchodě elektroniku za 80 tisíc korun. Tyto peníze přitom pocházely z účtu ženy z Ostravy, kterou napálil podvodník. Dostal od ní vzdálený přístup do jejího internetového bankovnictví a následně nakoupil zboží.

zdroj videa: Policie ČR

Policisté z oddělení hospodářské kriminality Ostrava prověřují okolnosti protiprávního jednání, při kterém došlo k neoprávněnému odčerpání peněz z bankovního účtu poškozené ženy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak bylo prověřováním zjištěno, poškozená prodávala přes internetový portál drobné zboží, kdy byla oslovena osobou, která vystupovala jako zákaznická podpora daného portálu. Následně se neznámá osoba pod důvěrnou legendou nabourala do internetového bankovnictví poškozené, ze kterého ve výsledku odčerpala prostřednictvím karetní transakce částku ve výši přesahující 80.000,- Kč, a to za úhradu elektroniky."

Jak kriminalisté zjistili, takto zaplacenou elektroniku měl ještě ten den vyzvednout doposud neznámý muž v Praze. Nemusí jít přímo o podvodníka, který napálil ženu z Ostravy. Může to být jen někdo, koho podvodník zneužil nebo nastrčil. Policie proto nyní žádá veřejnost o pomoc při pátrání po tomto muži.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pro dosažení účelu trestního řízení kriminalisté v souvislosti s prověřováním tohoto činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti muže, který by svou výpovědí mohl přispět k objasnění výše uvedeného skutku. Jakoukoli informaci, která by mohla vést k jeho ztotožnění, volejte na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."

Opět je na místě veřejnosti připomenout, aby nedávala přístupové údaje do svého internetového bankovnictví cizím lidem. Žádná oficiální podpora, ani samotné banky je totiž při komunikaci s uživatelem nikdy nevyžadují. Banky mají úplně jiné postupy, jak ověřit svého klienta. Velmi nebezpečné je klikat na podezřelé odkazy v mailu nebo telefonu. Stejně tak povoloval přes různé aplikace vzdálený přístup do telefonu nebo počítače. Pokud vás o to někdo cizí požádá, zcela jistě jde o podvodníka. Jeho cílem je získat vaše přístupové údaje do internetového bankovnictví. Nebo čísla vaší platební karty, aby vám následně mohl z účtu ukrást co největší množství peněz.

Nahlásit chybu


K tématu

Svědkyně zachránila podvedené ženě statisíce před vložením do bitcoinmatu. Jiná tam dala 1,3 milionu

4. června 2023 13:02 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Náhodná kolemjdoucí zachránila 59leté ženě v Ostravě téměř 230 tisíc korun. Žena se totiž stala obětí podvodu, kdy jí podvodníci na telefonu, pod záminkou ochrany peněz, donutili vzít všechny své úspory z banky a vložit je do bitcoinmatu. Pohotová svědkyně v tom ženě zabránila a ještě přivolala policii. Další žena už takové štěstí neměla. Ta vložila stejným způsobem do bitcoinmatu přes 1,3 milionu korun.

Seniorka nechala doma vzkaz, že účet je v nebezpečí a šla vložit úspory do bitcoinmatu

11. srpna 2023 11:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Reakce partnera a špičková práce kriminalistů i policistů zachránila 70leté seniorce z Frýdku-Místku téměř půl milionu korun. Ta se totiž stala obětí podvodného jednání falešných bankéřů. Ti ji přesvědčili, aby vybrala z osobního účtu, který někdo údajně napadl, všechny peníze a šla je vložit do bitcoinmatu. Policisté ženu našli ve chvíli, kdy do zařízení vkládala první peníze.

Podvodníci připravili několik lidí na Opavsku o téměř milion korun

15. dubna 2024 14:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podvodů na internetu a po telefonu stále přibývá. Kriminalisté na Opavsku aktuálně prověřují případy několik případů, kdy se lidé nechali zlákat na výhodné investice, falešný přeplatek na daních nebo také na osobní setkání, inzerci, či přesvědčení o napadení osobního účtu v bance. Podvodníci tak připravili důvěřivé lidi dohromady o téměř milion korun. Vypátrat takové podvodníky je téměř nemožné. Policie proto stále varuje veřejnost, aby byla obezřetná.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku festivalu.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Těšínské divadlo uvádí kultovní komedii Škola základ života

23. května 2024 9:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Kulturní okénko

Známý příběh ze života studentů septimy a kantorského sboru nastudovali herci Těšínského divadla. Diváci si připomínají řadu dnes už kultovních hlášek, včetně té o štěstí…

Mezi Polankou a Starou Bělou lze projet po cyklostezce. Na mostě přibyl pruh pro cyklisty

22. května 2024 12:09 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Cyklistické propojení mezi Polankou a Starou Bělou je už zcela bezpečné. Na zrekonstruovaném mostě byl totiž přistavěn pruh, který je určen pro chodce a cyklisty a je oddělen od silnice.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

21. května 2024 20:44 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Kulturní okénko

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

21. května 2024 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Podvodník nakoupil elektroniku za 80 tisíc na cizí účet
Vydáno 12. prosince 2023 12:21, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Policie hledá muže, který vyzvedl v pražském obchodě elektroniku za 80 tisíc korun. Tyto peníze přitom pocházely z účtu ženy z Ostravy, kterou napálil podvodník. Dostal od ní vzdálený přístup do jejího internetového bankovnictví a následně nakoupil zboží.

zdroj foto: Policie ČR

Policisté z oddělení hospodářské kriminality Ostrava prověřují okolnosti protiprávního jednání, při kterém došlo k neoprávněnému odčerpání peněz z bankovního účtu poškozené ženy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak bylo prověřováním zjištěno, poškozená prodávala přes internetový portál drobné zboží, kdy byla oslovena osobou, která vystupovala jako zákaznická podpora daného portálu. Následně se neznámá osoba pod důvěrnou legendou nabourala do internetového bankovnictví poškozené, ze kterého ve výsledku odčerpala prostřednictvím karetní transakce částku ve výši přesahující 80.000,- Kč, a to za úhradu elektroniky."

Jak kriminalisté zjistili, takto zaplacenou elektroniku měl ještě ten den vyzvednout doposud neznámý muž v Praze. Nemusí jít přímo o podvodníka, který napálil ženu z Ostravy. Může to být jen někdo, koho podvodník zneužil nebo nastrčil. Policie proto nyní žádá veřejnost o pomoc při pátrání po tomto muži.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Pro dosažení účelu trestního řízení kriminalisté v souvislosti s prověřováním tohoto činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti muže, který by svou výpovědí mohl přispět k objasnění výše uvedeného skutku. Jakoukoli informaci, která by mohla vést k jeho ztotožnění, volejte na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."

Opět je na místě veřejnosti připomenout, aby nedávala přístupové údaje do svého internetového bankovnictví cizím lidem. Žádná oficiální podpora, ani samotné banky je totiž při komunikaci s uživatelem nikdy nevyžadují. Banky mají úplně jiné postupy, jak ověřit svého klienta. Velmi nebezpečné je klikat na podezřelé odkazy v mailu nebo telefonu. Stejně tak povoloval přes různé aplikace vzdálený přístup do telefonu nebo počítače. Pokud vás o to někdo cizí požádá, zcela jistě jde o podvodníka. Jeho cílem je získat vaše přístupové údaje do internetového bankovnictví. Nebo čísla vaší platební karty, aby vám následně mohl z účtu ukrást co největší množství peněz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000040561/podvodnik-nakoupil-elektroniku-za-80-tisic-na-cizi-ucet