Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě se otevře nové poradenské centrum pro investice a bydlení

Celý MS kraj |

Jak podpořit vznik kvalitního bydlení v Moravskoslezském kraji? Obcím a městům v regionu poradí nové poradenské centrum. Moravskoslezský kraj ho zřídí v regionální rozvojové agentuře Moravskoslezské Investice a Development (MSID) v Ostravě. Fungovat by mělo začít v dubnu.

Součástí plánu Státního fondu podpory investic (SFPI), který poskytne obcím a regionům v následujících dvou letech až 7 miliard korun formou dotací a zvýhodněných úvěrů, je vznik osmi regionálních poradenských center. Ta se stanou klíčovým prvkem podpory vzniku nájemního bydlení a poskytnou obcím potřebnou pomoc při hledání informací v oblasti investic do bydlení. Jedno z těchto center vznikne také v Moravskoslezském kraji. Umístěno bude v regionální rozvojové agentuře Moravskoslezské Investice a Development (MSID) v Ostravě.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Kvalitní a dostupné bydlení pro občany, a hlavně rodiny s dětmi, to je jedna z priorit Moravskoslezského kraje. Je to jedna z věcí, která může udržet zejména mladé lidi v regionu a přesvědčit ty, kteří z regionu odešli za studiem či prací do jiného kraje nebo země, aby se vrátili a uplatnili svůj potenciál u nás. A případně další přesvědčí o tom, že Moravskoslezský kraj je dobré místo k životu. Chceme proto nabídnout obcím a městům další možnosti, jak podpořit vznik kvalitního bydlení v kraji. Uzavření spolupráce mezi naší rozvojovou agenturou MSID a Státním fondem podpory investic vnímám jako důležitý milník, který významně znásobí tuto naši snahu."

Státní fond podpory investic a rozvojová agentura MSID podepsaly memorandum o spolupráci, které je prozatím uzavřeno na období od ledna 2024 do konce roku 2026. Plánovaný časový harmonogram počítá s tím, že regionální centrum bude plně funkční od letošního dubna.

Václav Palička, předseda představenstva MSID: "Jsem rád, že SFPI zřídí své centrum právě v prostorech MSID. Jako regionální rozvojová agentura známe specifika a potřeby regionu, dlouhá léta spolupracujeme se starosty a máme komplexní přehled o projektech v našem kraji. Jsme tedy připraveni poskytnou poradcům naše know-how, kontakty a pomoc. Naopak i my díky úzké spolupráci rozšíříme komplexní balíček služeb pro starosty. Uděláme maximum pro to, aby nové poradenské centrum přispělo k lepšímu a efektivnějšímu řešení investic do bydlení."
Daniel Ryšávka, ředitel Státního fondu podpory investic: "Cílem Regionálního centra SFPI bude jednak pomoci obcím využít prostředky z Národního Plánu Obnovy na financování dostupného nájemního bydlení a současně položit v Moravskoslezském kraji základ odborné platformy pro přípravu nových projektů. Nástroje SFPI lze vždy nejlépe využít v partnerství s odborníky, kteří znají daný region. Proto se velmi těšíme na spolupráci s MSID."
Nahlásit chybu


K tématu

Nová čtvrť v Ostravě-Zábřehu nabídne téměř 240 bytů

11. srpna 2023 15:15 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Soukromý investor chce v Ostravě-Zábřehu vybudovat novou rezidenční čtvrť. Ta má nabídnout téměř 240 bytů, parkovací místa, prostory pro trávení volného času, park, místa pro sportovní vyžití i společné venkovní aktivity. Výstavba je plánována v etapách a zahájena by mohla být v roce 2027.

Nová Infokavárna ve Městě Albrechtice potěší turisty i místní

15. května 2023 18:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve Městě Albrechtice spouští provoz Infokavárna. Sloužit bude nejen turistům, kteří se zde zastaví během výletu na Jesenicko nebo Osoblažsko. Její služby ocení i místní, podobné zařízení ve městě chybělo. Na projekt přispěl Moravskoslezský kraj 3 miliony, a to v rámci podpory znevýhodněných oblastí.

Kraj nabízí zdarma poradenství firmám, které jsou v potížích kvůli Liberty Ostrava

17. února 2024 13:39 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s příspěvkovou organizací Moravskoslezský pakt zaměstnanosti rozjel cyklus seminářů pro firmy, které jsou postiženy složitou situací v hutní společnosti Liberty Ostrava. Odborníci jim tu zdarma poskytují důležité informace z oblastí daní, financí a práva.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Izolatéři

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

V Ostravě se otevře nové poradenské centrum pro investice a bydlení
Vydáno 19. února 2024 18:33, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Jak podpořit vznik kvalitního bydlení v Moravskoslezském kraji? Obcím a městům v regionu poradí nové poradenské centrum. Moravskoslezský kraj ho zřídí v regionální rozvojové agentuře Moravskoslezské Investice a Development (MSID) v Ostravě. Fungovat by mělo začít v dubnu.

ilustrační snímek; zdroj foto: Moravskoslezský kraj

Součástí plánu Státního fondu podpory investic (SFPI), který poskytne obcím a regionům v následujících dvou letech až 7 miliard korun formou dotací a zvýhodněných úvěrů, je vznik osmi regionálních poradenských center. Ta se stanou klíčovým prvkem podpory vzniku nájemního bydlení a poskytnou obcím potřebnou pomoc při hledání informací v oblasti investic do bydlení. Jedno z těchto center vznikne také v Moravskoslezském kraji. Umístěno bude v regionální rozvojové agentuře Moravskoslezské Investice a Development (MSID) v Ostravě.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Kvalitní a dostupné bydlení pro občany, a hlavně rodiny s dětmi, to je jedna z priorit Moravskoslezského kraje. Je to jedna z věcí, která může udržet zejména mladé lidi v regionu a přesvědčit ty, kteří z regionu odešli za studiem či prací do jiného kraje nebo země, aby se vrátili a uplatnili svůj potenciál u nás. A případně další přesvědčí o tom, že Moravskoslezský kraj je dobré místo k životu. Chceme proto nabídnout obcím a městům další možnosti, jak podpořit vznik kvalitního bydlení v kraji. Uzavření spolupráce mezi naší rozvojovou agenturou MSID a Státním fondem podpory investic vnímám jako důležitý milník, který významně znásobí tuto naši snahu."

Státní fond podpory investic a rozvojová agentura MSID podepsaly memorandum o spolupráci, které je prozatím uzavřeno na období od ledna 2024 do konce roku 2026. Plánovaný časový harmonogram počítá s tím, že regionální centrum bude plně funkční od letošního dubna.

Václav Palička, předseda představenstva MSID: "Jsem rád, že SFPI zřídí své centrum právě v prostorech MSID. Jako regionální rozvojová agentura známe specifika a potřeby regionu, dlouhá léta spolupracujeme se starosty a máme komplexní přehled o projektech v našem kraji. Jsme tedy připraveni poskytnou poradcům naše know-how, kontakty a pomoc. Naopak i my díky úzké spolupráci rozšíříme komplexní balíček služeb pro starosty. Uděláme maximum pro to, aby nové poradenské centrum přispělo k lepšímu a efektivnějšímu řešení investic do bydlení."
Daniel Ryšávka, ředitel Státního fondu podpory investic: "Cílem Regionálního centra SFPI bude jednak pomoci obcím využít prostředky z Národního Plánu Obnovy na financování dostupného nájemního bydlení a současně položit v Moravskoslezském kraji základ odborné platformy pro přípravu nových projektů. Nástroje SFPI lze vždy nejlépe využít v partnerství s odborníky, kteří znají daný region. Proto se velmi těšíme na spolupráci s MSID."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000041621/v-ostrave-se-otevre-nove-poradenske-centrum-pro-investice-a-bydleni