Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z domu ve Vítkově ukradli starožitnosti. Vykrádali i obchody na Opavsku

Celý MS kraj |

Výborná místní a osobní znalost policistů opět přinesla ovoce. Vítkovští muži zákona s opavskými kriminalisty objasnili několik případů majetkové trestné činnosti, které se měli dopouštět dva muži z Opavska a způsobit svým jednáním škodu přesahující částku 180 tisíc korun. Policisté zajistili i odcizené starožitnosti, které budou vráceny majitelce.

Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality v Opavě zahájili v průběhu března letošního roku trestní stíhání dvou mužů ve věku 28 a 33 let, kteří se měli dopouštět v letošním roce různých krádeží v supermarketech.

Jan Segsulka, policejní komisař: "Násilím ale měli opakovaně vniknout také do jednoho neobydleného rodinného domu ve Vítkově a odcizit různé starožitnosti a hudební nástroje (saxofon, housle, trumpetu, ale i nástěnné hodiny nebo kapesní hodinky) v hodnotě přes 90 tisíc korun. Dále se měli dopouštět trestné činnosti i samostatně. Mladší měl vniknout násilím do prodejny potravin v Budišově nad Budišovkou a odcizit tabákové výrobky v hodnotě kolem 60 tisíc korun. Starší měl pro změnu odcizit v provozní době ze zastavárny zlaté náušnice v hodnotě kolem 7 tisíc korun. Odcizené věci měli různě prodat a peníze použít pro vlastní potřebu."

Pro policisty z obvodního oddělení Vítkov s perfektní místní znalostí byli muži známé firmy.

Jan Segsulka, policejní komisař: "Díky jejich bohaté trestní minulosti se s nimi setkali již mnohokrát. V letošním roce byli také oba stíhání za násilnou trestnou činnost a z minulého odsouzení měli oba muži uložen podmíněný trest. Komisař územního odboru Opava podal podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby, který byl soudem akceptován."

V případě odsouzení jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Nahlásit chybu


K tématu

Policisté dopadli trojici zlodějů, kteří kradli napříč Moravskoslezským krajem

31. května 2023 17:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté dopadli trojici zlodějů, kteří kradli na co přišli. Dva muži a jedna žena řádili od Třince, přes Frýdek-Místek a Ostravu, až po Opavu. Za použití násilí se dostávali do různých objektů a garáží. Tam kradli alkohol, elektrokola a další vybavení. V jednom případě dokonce i zahradní traktor.

Udělali díru do zdi a vykradli sklad obchodu v Ostravě

14. února 2024 14:37 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zlodějský pár udělal díru do zdi, aby se dostal do prostor obchodu v Ostravě-Hrabůvce. Tam potom dvojice doslova vybílila sklad. Policisté je ale díky kamerovým záznamům dopadli za několik hodin. Ukázalo se, že toho mají na svědomí mnohem víc. A muž je navíc známý recidivista. Škoda byla odhadnuta na 180 tisíc korun.

Dva muži vykrádali na Karvinsku prodejny a restaurace, šli po cigaretách

3. září 2023 12:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Cigarety za téměř 160 tisíc korun nakradli dva muži v Bohumíně a Orlové. Násilím se dostávali do prodejen a restaurací. Poškozením majetku napáchali škodu za dalších téměř 50 tisíc korun. Policisté je nakonec dopadli přímo při činu. Teď jim hrozí až tři roky vězení.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

19. dubna 2024 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

19. dubna 2024 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

19. dubna 2024 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

19. dubna 2024 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Z domu ve Vítkově ukradli starožitnosti. Vykrádali i obchody na Opavsku
Vydáno 29. března 2024 19:22, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Výborná místní a osobní znalost policistů opět přinesla ovoce. Vítkovští muži zákona s opavskými kriminalisty objasnili několik případů majetkové trestné činnosti, které se měli dopouštět dva muži z Opavska a způsobit svým jednáním škodu přesahující částku 180 tisíc korun. Policisté zajistili i odcizené starožitnosti, které budou vráceny majitelce.

ukradené starožitnosti; zdroj foto: Policie ČR

Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality v Opavě zahájili v průběhu března letošního roku trestní stíhání dvou mužů ve věku 28 a 33 let, kteří se měli dopouštět v letošním roce různých krádeží v supermarketech.

Jan Segsulka, policejní komisař: "Násilím ale měli opakovaně vniknout také do jednoho neobydleného rodinného domu ve Vítkově a odcizit různé starožitnosti a hudební nástroje (saxofon, housle, trumpetu, ale i nástěnné hodiny nebo kapesní hodinky) v hodnotě přes 90 tisíc korun. Dále se měli dopouštět trestné činnosti i samostatně. Mladší měl vniknout násilím do prodejny potravin v Budišově nad Budišovkou a odcizit tabákové výrobky v hodnotě kolem 60 tisíc korun. Starší měl pro změnu odcizit v provozní době ze zastavárny zlaté náušnice v hodnotě kolem 7 tisíc korun. Odcizené věci měli různě prodat a peníze použít pro vlastní potřebu."

Pro policisty z obvodního oddělení Vítkov s perfektní místní znalostí byli muži známé firmy.

Jan Segsulka, policejní komisař: "Díky jejich bohaté trestní minulosti se s nimi setkali již mnohokrát. V letošním roce byli také oba stíhání za násilnou trestnou činnost a z minulého odsouzení měli oba muži uložen podmíněný trest. Komisař územního odboru Opava podal podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby, který byl soudem akceptován."

V případě odsouzení jim hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042331/z-domu-ve-vitkove-ukradli-starozitnosti-vykradali-i-obchody-na-opavsku