Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Celý MS kraj |

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Silná bouřka postupovala jihovýchodním směrem. Po 22. hodině hasiči oznámili, že v Moravskoslezském kraji řeší na 600 událostí. Ve 23:20 hasiči také potvrdili, že je hlášeno i úmrtí.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Počty událostí se pohybují stále okolo 600, souvisí především s odstraňováním spadlých stromů a čerpáním vody ze sklepů domů. V Českém Těšíně došlo v souvislosti s pádem stromu k úmrtí jedné osoby."

Ve čtvrtek ráno hasiči upřesnili počet událost v celém kraji na číslo 597. A bohužel i podrobnější informace o úmrtí v Českém Těšíně. 

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "K událostem vyjelo 153 jednotek požární ochrany. Největší počet výjezdu evidujeme v okrese Ostrava a to 283, v Opavě to bylo 124, ve Frýdku-Místku 100, v Karviné 68, v Bruntále 18 a Novém Jičíně 4. Zapojeny byly nejen profesionální jednotky hasičů, ale i ty dobrovolné, stejně tak jednotky HZS podniků, k likvidaci následků vyrazily i dvě skupiny hasičů ze Záchranného útvaru HZS ČR. Bohužel po pádu stromu v Českém Těšíně zemřela žena, kdy strom zasáhl stan páru na volné ploše. Muži se podařilo utéct, ženě bohužel nikoliv."

Ve čtvrtek po poledni už počet zásahů stoupl na 844.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Od včerejších 19:30 hod. do dnešního poledne zasahovali hasiči u celkem 844 událostí. Dle okresů, Ostrava 393, Opava 157, Frýdek-Místek 157, Karviná 107, Bruntál 23, Nový Jičín 7."

Hasiči stále pracují na odklízení následků vytrvalých bouřek a silného větru. Ve čtvrtek po 18. hodině se počet zásahů vyšplhal na 939.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Ostrava 443, Opava 170, Frýdek-Místek 169, Karviná 124, Bruntál 24, Nový Jičín 9."

U ostravské zoo zasáhl padající strom elektrické vedení, které silně poškodil, část tamních obyvatel je bez proudu. Zoo hlásí, že ve čtvrtek možná neotevře.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Smršť, která se prohnala naším krajem, zanechala i v naší Zoo Ostrava - oficiální stránky značné škody - popadané stromy, vytopené budovy, poničené chodníky, oplocení a další. Ráno budeme vědět více. Je ale možné, že z bezpečnostních důvodů nebudeme moci areál otevřít. Prosíme Vás, pokud jste se ve čtvrtek do zoo chystali, raději nejezděte a vyberte si pro návštěvu jiný den. Sledujte naše webové stránky a FB profil, kde Vás budeme informovat o aktuální situaci."

Výpadky proudu hlásí i další lokality napříč krajem. Silně poškozená je také střecha ostravského Trojhalí.

Problémy hlásila i železnice. Na tratě popadaly stromy, někde byly problémy s dodávkami elektrického proudu. Doprava se zastavila i na státních hranicích v úseku Mikulovice - Glucholazy - Jindřichov ve Slezsku, důvodem je zaplavená trať v Polsku.

Martin Kavka, mluvčí hasičů Správy železnic: "Jednotka hasičů Správy železnic z Ostravy zasahuje u událostí vzniklých vlivem vydatného deště: větve a stromy zasahující do trati a zaplavená světla nádraží Ostrava Střed. Situaci zhoršuje výpadek napájení trakčního vedení ze strany ČEZ a nesjízdnost silničních komunikací."

Situace na železnici se do čtvrtečního rána stabilizovala. Provoz vlaků mezi Ostravou a Opavou by se ale podle webu Českých drah měl obnovit až kolem poledne. Dráhy zavedly omezenou autobusovou dopravu.

Meteorologové varují

Ve čtvrtek vydali meteorologové upozornění, že v pátek se může situace opakovat a může být ještě horší.

Nahlásit chybu


K tématu

Následky silné bouře opět zaměstnávají hasiče po celém regionu, nejčastěji zasahují u polámaných a vyvrácených stromů

22. června 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prošly přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr lámal a vyvracel stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají i během soboty opět plno práce.

Hasiči stále odklízejí následky bouřek. Povolal je krizový štáb v Českém Těšíně

23. června 2024 11:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které přišly na začátku víkendu napáchaly poměrně velké škody. Hasiči je odstraňovali celou sobotu. V Českém Těšíně je krizový štáb povolal na pomoc i v neděli.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.


Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Do národního finále soutěže Vesnice roku Palkovice chystají čtyřhodinovou prezentaci formou festivalu

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal 9. ročník Festivalu dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva. Obec tam navíc převzala ocenění v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku a připravuje festival, se kterým se v září představí porotě ve finále.

Muž se dusil bramborákem na slavnostech, museli ho oživovat

14. července 2024 11:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v sobotu večer u muže v ohrožení života na Frýdecko-Místecku. Najednou mu zaskočil bramborák a začal se dusit. Jídlo se z něj nedařilo dostat a muž upadl do bezvědomí.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

13. července 2024 21:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

13. července 2024 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

13. července 2024 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel
Vydáno 19. června 2024 21:34, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Opava; zdroj foto: Marek Metz

Silná bouřka postupovala jihovýchodním směrem. Po 22. hodině hasiči oznámili, že v Moravskoslezském kraji řeší na 600 událostí. Ve 23:20 hasiči také potvrdili, že je hlášeno i úmrtí.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Počty událostí se pohybují stále okolo 600, souvisí především s odstraňováním spadlých stromů a čerpáním vody ze sklepů domů. V Českém Těšíně došlo v souvislosti s pádem stromu k úmrtí jedné osoby."

Ve čtvrtek ráno hasiči upřesnili počet událost v celém kraji na číslo 597. A bohužel i podrobnější informace o úmrtí v Českém Těšíně. 

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "K událostem vyjelo 153 jednotek požární ochrany. Největší počet výjezdu evidujeme v okrese Ostrava a to 283, v Opavě to bylo 124, ve Frýdku-Místku 100, v Karviné 68, v Bruntále 18 a Novém Jičíně 4. Zapojeny byly nejen profesionální jednotky hasičů, ale i ty dobrovolné, stejně tak jednotky HZS podniků, k likvidaci následků vyrazily i dvě skupiny hasičů ze Záchranného útvaru HZS ČR. Bohužel po pádu stromu v Českém Těšíně zemřela žena, kdy strom zasáhl stan páru na volné ploše. Muži se podařilo utéct, ženě bohužel nikoliv."

Ve čtvrtek po poledni už počet zásahů stoupl na 844.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Od včerejších 19:30 hod. do dnešního poledne zasahovali hasiči u celkem 844 událostí. Dle okresů, Ostrava 393, Opava 157, Frýdek-Místek 157, Karviná 107, Bruntál 23, Nový Jičín 7."

Hasiči stále pracují na odklízení následků vytrvalých bouřek a silného větru. Ve čtvrtek po 18. hodině se počet zásahů vyšplhal na 939.

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Ostrava 443, Opava 170, Frýdek-Místek 169, Karviná 124, Bruntál 24, Nový Jičín 9."

U ostravské zoo zasáhl padající strom elektrické vedení, které silně poškodil, část tamních obyvatel je bez proudu. Zoo hlásí, že ve čtvrtek možná neotevře.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Smršť, která se prohnala naším krajem, zanechala i v naší Zoo Ostrava - oficiální stránky značné škody - popadané stromy, vytopené budovy, poničené chodníky, oplocení a další. Ráno budeme vědět více. Je ale možné, že z bezpečnostních důvodů nebudeme moci areál otevřít. Prosíme Vás, pokud jste se ve čtvrtek do zoo chystali, raději nejezděte a vyberte si pro návštěvu jiný den. Sledujte naše webové stránky a FB profil, kde Vás budeme informovat o aktuální situaci."

Výpadky proudu hlásí i další lokality napříč krajem. Silně poškozená je také střecha ostravského Trojhalí.