Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji zůstala v červnu na 5,2 %

Celý MS kraj |

Na konci června evidovaly úřady práce v Moravskoslezském kraji 42 433 lidí bez práce. Jejich počet byl o 213 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl vyšší o 3 485 osob. Kraj evidoval na konci června 11 745 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 404 vyšší než v předchozím měsíci a o 512 nižší než ve stejném měsíci minulého roku.

Během prvního pololetí letošního roku evidovala Krajská pobočka Úřadu práce v Ostravě průměrně měsíčně téměř o 2 600 uchazečů o zaměstnání více než ve stejném období loňského roku. Naopak počet volných pracovních míst byl letos meziročně nižší, průměrně měsíčně přibližně o 700 míst. Průběh křivek nezaměstnanosti za letošní i loňskou první polovinu roku vykazuje pravidelnou sezónnost, přičemž letos byl zaznamenán lednový nárůst téměř 2x vyšší a v únoru mírný meziměsíční nárůst počtu nezaměstnaných osob, a to vlivem klimatických podmínek.

Pavel Prokop, ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ostravě: "Všechny okresy Moravskoslezského kraje zaznamenaly v červnu snížení počtu uchazečů o zaměstnání a k nejvýraznějšímu úbytku došlo v okrese Bruntál a Karviná. Zároveň opět došlo k navýšení volných pracovních míst, celkem o více než 400. Vliv na to má samozřejmě i nadále tradiční sezónnost. Ze strany zaměstnavatelů evidujeme největší poptávku po montážních dělnících, svářečích, kuchařích nebo například řidičích zejména nákladních automobilů."

V rámci zvýšení uplatnitelnosti uchazečů a zájemců o zaměstnání na trhu práce se všechny pobočky Úřadu práce v Moravskoslezském kraji aktivně zapojují do projektů financovaných v rámci Národního plánu obnovy.

Pavel Prokop, ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ostravě: "Nejvýraznější nárůst můžeme vidět v kategorii kurzů digitálního vzdělávání, kdy jen za prvních 6 měsíců roku 2024 vstoupilo do kurzu digitálního vzdělávání 604 zájemců. Je patrný rostoucí zájem jak o kurzy digitálního vzdělávání, tak i o zvolené rekvalifikace zaměřené na digitální dovednosti. Úřad práce prodělal v oblasti trhu práce za poslední rok výrazný pokrok, má větší možnosti podpory nejen pro samotné klienty, ale také pro zaměstnavatele, a to především v rámci nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti financované přes evropské projekty, které se naplno rozjely v posledním čtvrtletí 2023 a nyní můžeme pozorovat jejich stoupající tendenci."

Podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji zůstal v červnu na 5,2 procenta. Na jedno volné pracovní místo připadalo v červnu v průměru 3,6 uchazeče, z toho nejvíce v okresech Karviná (10,3) a Bruntál (6,0). V rámci aktivní politiky zaměstnanosti Úřad práce ČR od počátku roku 2024 podpořil celkem 3 511 lidí, z nichž 2 032 bylo zařazeno do rekvalifikací a dalších 604 požádalo o zařazení do kurzů DIGI vzdělávání. Kurzy digitálního vzdělávání jsou určeny i pro ty, kteří na Úřadu práce nejsou evidovaní, ale chtějí si doplnit znalosti.

Nahlásit chybu


K tématu

Úřady práce hlásí v Moravskoslezském kraji za září 40 492 lidí bez práce

9. října 2023 17:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji zůstala v září stejná jako v srpnu, tedy na hodnotě 4,9 procenta. V evidenci úřadu práce ale přibylo 297 uchazečů. Práci na konci měsíce nemělo 40 492 lidí. Ve srovnání s loňským zářím bylo uchazečů o práci v kraji o čtyři méně, jejich podíl byl stejný jako před rokem. Volných pracovních míst bylo 11 837.

Úřady práce hlásí za červenec v Moravskoslezském kraji téměř 40 tisíc lidí bez práce

8. srpna 2023 19:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji vzrostl v červenci o 0,2 procentního bodu na 4,9 procenta. Práci nemělo 39 929 lidí, o 991 více než v červnu. Oproti červenci 2022 bylo uchazečů o 710 více. Volných míst bylo v červenci 12 042. Podíl nezaměstnaných byl před rokem o 0,1 procentního bodu nižší, tedy 4,8 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji v dubnu klesla na 5,3 procenta

10. května 2024 15:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Úřady práce v Moravskoslezském kraji ke konci dubna evidovaly 43 244 lidí bez práce. Jejich počet byl o 802 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je vyšší o 2 839 osob. Celkově ale nezaměstnanost klesla o 0,1 procentního bodu na 5,3 procenta. Volných pracovních míst v dubnu v kraji mírně přibylo, a to na 11 137.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

David Moravec

12. července 2024 13:38 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

ředitel festivalu

Ivan Strachoň (KSČM)

12. července 2024 13:34 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

lídr v krajských volbách

Srpnový velký závod dračích lodí na Slezské Hartě měl předehru v závodě mládeže

12. července 2024 11:10 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Bruntálská sportovní gymnastika načala novou kapitolu svých dějin mezinárodním trojbojem

12. července 2024 11:01 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Novou kapitolu svých dějin nakousla bruntálská sportovní gymnastika TJ Praděd. V loňském roce se městu podařilo prosadit Zafinancovat novou pružnou podlahu, která splňuje podmínky pro mezinárodní závody. A právě ty si bruntálské gymnastky poprvé vyzkoušely.

Farma ve Staré Vodě u Světlé Hory obhájila titul Regionální potravina MS kraje

12. července 2024 10:53 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Farma U Stromovouse ve Staré Vodě obhájila titul Regionální potravina MS kraje. Získala ho za Jesenický horský sýr z vlastní produkce. Na farmě chovají vlastní krávy plemene Jersey a hnědé krátkosrsté kozy. Na oslavu titulu na farmě pořádali veřejnou ochutnávku sýrů.

Nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji zůstala v červnu na 5,2 %
Vydáno 9. července 2024 15:53, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Na konci června evidovaly úřady práce v Moravskoslezském kraji 42 433 lidí bez práce. Jejich počet byl o 213 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl vyšší o 3 485 osob. Kraj evidoval na konci června 11 745 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 404 vyšší než v předchozím měsíci a o 512 nižší než ve stejném měsíci minulého roku.

ilustrační snímek; zdroj foto: Úřad práce ČR

Během prvního pololetí letošního roku evidovala Krajská pobočka Úřadu práce v Ostravě průměrně měsíčně téměř o 2 600 uchazečů o zaměstnání více než ve stejném období loňského roku. Naopak počet volných pracovních míst byl letos meziročně nižší, průměrně měsíčně přibližně o 700 míst. Průběh křivek nezaměstnanosti za letošní i loňskou první polovinu roku vykazuje pravidelnou sezónnost, přičemž letos byl zaznamenán lednový nárůst téměř 2x vyšší a v únoru mírný meziměsíční nárůst počtu nezaměstnaných osob, a to vlivem klimatických podmínek.

Pavel Prokop, ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ostravě: "Všechny okresy Moravskoslezského kraje zaznamenaly v červnu snížení počtu uchazečů o zaměstnání a k nejvýraznějšímu úbytku došlo v okrese Bruntál a Karviná. Zároveň opět došlo k navýšení volných pracovních míst, celkem o více než 400. Vliv na to má samozřejmě i nadále tradiční sezónnost. Ze strany zaměstnavatelů evidujeme největší poptávku po montážních dělnících, svářečích, kuchařích nebo například řidičích zejména nákladních automobilů."

V rámci zvýšení uplatnitelnosti uchazečů a zájemců o zaměstnání na trhu práce se všechny pobočky Úřadu práce v Moravskoslezském kraji aktivně zapojují do projektů financovaných v rámci Národního plánu obnovy.

Pavel Prokop, ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ostravě: "Nejvýraznější nárůst můžeme vidět v kategorii kurzů digitálního vzdělávání, kdy jen za prvních 6 měsíců roku 2024 vstoupilo do kurzu digitálního vzdělávání 604 zájemců. Je patrný rostoucí zájem jak o kurzy digitálního vzdělávání, tak i o zvolené rekvalifikace zaměřené na digitální dovednosti. Úřad práce prodělal v oblasti trhu práce za poslední rok výrazný pokrok, má větší možnosti podpory nejen pro samotné klienty, ale také pro zaměstnavatele, a to především v rámci nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti financované přes evropské projekty, které se naplno rozjely v posledním čtvrtletí 2023 a nyní můžeme pozorovat jejich stoupající tendenci."

Podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji zůstal v červnu na 5,2 procenta. Na jedno volné pracovní místo připadalo v červnu v průměru 3,6 uchazeče, z toho nejvíce v okresech Karviná (10,3) a Bruntál (6,0). V rámci aktivní politiky zaměstnanosti Úřad práce ČR od počátku roku 2024 podpořil celkem 3 511 lidí, z nichž 2 032 bylo zařazeno do rekvalifikací a dalších 604 požádalo o zařazení do kurzů DIGI vzdělávání. Kurzy digitálního vzdělávání jsou určeny i pro ty, kteří na Úřadu práce nejsou evidovaní, ale chtějí si doplnit znalosti.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000043935/nezamestnanost-v-moravskoslezskem-kraji-zustala-v-cervnu-na-52-