Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidička u Bílé bourala do stromu, vůz skončil v příkopu. Hledali ji policisté i manžel

Celý MS kraj |

Žena za volantem nezvládla u Bílé řízení, bourala a skončila s autem v příkopu. Utrpěla velmi vážná zranění, ale dokázala zavolat na linku 112 i manželovi, který ji jel okamžitě hledat. Zastavil u policistů a požádal je o pomoc. Společně pak havarovaný vůz našli a policisté zraněné poskytli první pomoc do příjezdu záchranářů. Do nemocnice ji přepravil vrtulník.

Nedaleko hranic se Slovenskem u obce Bílá zastavil ve čtvrtek ráno u policistů řidič, který žádal o pomoc. Hlídce řekl, že mu telefonovala manželka, která měla mít při cestě ze Slovenska někde poblíž dopravní nehodu. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policista ze speciální pořádkové jednotky a policista cizinecké policie začali spolu s mužem okamžitě pátrat v okolí po havarovaném vozidle. To se jim podařilo nalézt zhruba po jednom kilometru. Automobil značky Dacia ležel po čelním nárazu do stromu mimo komunikaci v silniční příkopě."

Řidička byla uvnitř, zraněná a zaklíněná. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Do příjezdu ostatních složek integrovaného záchranného systému policisté zraněné řidičce zajistili tepelný komfort, kdy jí poskytli vlastní bundu a také termo fólii."

To už byli na cestě i hasiči a záchranáři, protože řidička stihla, kromě telefonátu manželovi, zavolat i na tísňovou linku 112.

Petra Lukášová, mluvčí HZS MSK: "Jako první na místo dorazila dobrovolná jednotka obce Staré Hamry, která zahájila vyprošťování. Následně dorazila profesionální jednotka ze stanice Frýdek-Místek a dobrovolní hasiči z Horní Bečvy. K vyproštění bylo použito hydraulické vyprošťovací zařízení. Řidička byla po vyproštění předána do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě dále zasahovala také Policie ČR a Horská služba."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místo byla ihned vyslána lékařská posádka letecké záchranné služby a záchranářská pozemní posádka z Frýdlantu nad Ostravicí. Při našem příjezdu na místo nehody již pětačtyřicetileté ženě poskytovali základní první pomoc hasiči a členové Horské služby. Po vyproštění jsme si pacientku převzali do naší péče. Byla mimo přímé ohrožení života, utrpěla však zlomeniny obou dolních a horní končetiny, dvě ze zlomenin přitom byly otevřené. Zasahující lékař dále zjistil poranění v oblasti hrudníku. Záchranáři pacientce ošetřili rány a končetiny zafixovali, dále jí zajistili periferní žilní vstup pro podání léků tlumících bolest. Pacientku poté nachystali k leteckému transportu. Předána byla ve stabilizovaném stavu na urgentním příjmu ve Fakultní nemocnici Ostrava."
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na místo dorazili také dopravní policisté, kteří událost zadokumentovali a dále zjišťují veškeré okolnosti této nehody. Provedená dechová zkouška u řidičky byla negativní."

Policisté mezitím po dobu nezbytně nutnou uzavřeli komunikaci a usměrňovali provoz.

Nahlásit chybu


K tématu

Zranění po nehodě v Opavě. Policejní vůz nedostal přednost

8. srpna 2025 13:18 | Opava | Jiří Cileček

Jeli k případu, nedostali přednost a bourali. Policejní vůz následně vylétl ze silnice, kde srazil dalšího člověka. Po vážné nehodě v Opavě skončilo v péči záchranářů několik lidí.

Tři zranění po čelním střetu dvou aut v Ostravě-Hrabové. Viník měl zákaz řízení

15. června 2025 20:50 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V zatáčce přejel do protisměru a čelně se srazil s protijedoucím autem. 33letého řidiče pak museli z auta vyprostit, za volant sedl se zákazem řízení. Zraněna byla i jeho spolujezdkyně a řidič z protijedoucího vozu.

Řidiči zkomplikovali příjezd hasičům k nehodě, nechtěli stát v koloně

4. července 2025 12:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tři sražená auta a dva zranění. Vážná nehoda zkomplikovala provoz na hlavním tahu mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frýdkem Místkem. Hasiči se při příjezdu na místo nestačili divit. Řidiči jim blokovali průjezd při pokusu sjet ze silnice v protisměru. Policie hledá svědky.


Nová metoda opravuje výtluky na cestách v Ostravě-Jihu

Včera 13:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

Včera 9:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Ostravské pejskaře už počtvrté potěší akce Pes - Přítel na Jihu

Včera 13:10 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Den plný zábavy, ukázek a aktivit zaměřených na čtyřnohé přátele. Akce Pes – přítel na Jihu v sobotu 16. května opět zaplní tzv. psí louku v Bělském Lese. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků soutěže Psí sympaťák roku 2026.

Stavba nového domova pro seniory v Karviné jde do finále, otevře se už na podzim

11. května 2026 17:25 | Karviná | Anna Břenková

Stavba moderního domova pro seniory v Karviné-Novém Městě úspěšně míří do svého konce. Hrubé práce jsou hotové a řemeslníci se nyní přesunuli do vnitřních prostor. Hotovo by mělo být už na podzim. Nové zařízení nabídne zázemí pro sto čtyřicet klientů a přinese do regionu přibližně stovku nových pracovních míst.

Harlejácký gulášfest nabídl rekordních 30 gulášů. Motorkáři ale myslí i na charitu

Včera 11:37 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tradiční ostravský harlejácký gulášfest překonává rekordy v oblíbenosti a to nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky. Proto mohou pořadatelé každý rok předat významnou sumu na charitu. Letos tak pomohli s léčbou postiženým bratrům Šimonovi a Matějovi.

Na půlmaraton vyběhl rekordní počet vytrvalců, odnášeli si medaile se sv. Šebestiánem

Včera 15:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Konal se devátý ročník Novojičínského půlmaratonu. Na start vytrvalostního závodu se postavilo ví než 450 běžců.

Cesta vody v Bělském lese bude prodloužena o téměř 600 metrů

Včera 12:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Bělský les v Ostravě se stal unikátním místem, kde se díky odborníkům daří skloubit ekologickou a rekreační funkci. Hlavní podíl na tom má zpřístupnění zajímavých míst a jejich vzájemné pospojování pomocí nejrůznějších chodníků a stezek. Tzv. Cestu vody nyní čeká další rozšíření.

Řidiči v Havířově museli platit pokuty a odtahovou službu, když blokovali čištění ulice

11. května 2026 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

Blokové čištění komunikací v Havířově opět zkomplikovali řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení. Ve Fibichově ulici, která měla být prázdná, zůstaly tři desítky aut.

Oderská mlýnice přivítala přes půl tisíce cyklistů nejen z Česka

Včera 13:30 | Odry | Michal Slonina

Oblíbený závod Oderská mlýnice již po dvacáté přivítal cyklisty v Oderských vrších. Nezvyklý název získal po stoupání nad Spálovem, kde se závod konal od roku 2000. Start i cíl sice už dva roky hostí Odry, mlýnice se ale jezdí pořád.

Umělá inteligence umí zjistit prasklinu v potrubí. Ztráty vody v Ostravě stále klesají

11. května 2026 8:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Vodárenství patří mezi špičku nejen v naší zemi, ale i v celé Evropě. Nejenže Ostravské vodárny a kanalizace už řadu let využívají smart technologie na odběrných místech, ale nyní už také zapojily umělou inteligenci, která pomáhá hledat poruchy ve vodovodní síti.

Záchranáři mají v Ostravě nové Vzdělávací a výcvikové středisko

Včera 18:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři mají v Ostravě nové moderní vzdělávací a výcvikové středisko. Zázemí pro odbornou přípravu stovek zdravotníků vzniklo v budově Střední školy stavební a dřevozpracující. Nabídne realistický nácvik urgentní péče i mimořádných situací.

Na hradě Hukvaldy se konal lukostřelecký turnaj

Včera 17:51 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Hrad Hukvaldy přitahuje návštěvníky nejen svou vlastní staletou existencí, ale také pořádáním různých dobových akcí. Letošní novinkou byl lukostřelecký turnaj.

Lidé si užili dobrot a muziky na Pojez festu v Dolních Vítkovicích

11. května 2026 12:59 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

V Dolní oblasti Vítkovic letos opět odstartoval gastronomický Pojez fest. Moravskoslezský kraj touto akcí podporuje podnikatele v gastrooborech a současně také propaguje zajímavá turistická místa na Technotrase.

Pietní akt u památníku v Hrabyni připomněl 81. výročí osvobození

11. května 2026 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

O státním svátku Dne vítězství 8. května se v Památníku II. světové války v Hrabyni konal tradiční pietní akt připomínající nejen Ostravsko-opavskou operaci. Lidé se mohli zúčastnit nejen piety, ale prošli si také multimediální expozici a zaujal je i doprovodný program.

SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb pořádala soutěž pro kadeřníky a kosmetičky

7. května 2026 9:14 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Kosmeticko-kadeřnická soutěž má na SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku už svou dlouhou tradici. O letošní ročník ve znamení Random Colours byl i letos velký zájem.

Střední zdravotnická škola rozjela projekt Nutrifest

7. května 2026 9:11 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická pořádala studentskou nutriční konferenci s názvem Nutrifest. Místem konání se stalo Národní zemědělské muzeum v Dolních Vítkovicích.

Řidička u Bílé bourala do stromu, vůz skončil v příkopu. Hledali ji policisté i manžel
Vydáno 22. května 2025 14:25, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Žena za volantem nezvládla u Bílé řízení, bourala a skončila s autem v příkopu. Utrpěla velmi vážná zranění, ale dokázala zavolat na linku 112 i manželovi, který ji jel okamžitě hledat. Zastavil u policistů a požádal je o pomoc. Společně pak havarovaný vůz našli a policisté zraněné poskytli první pomoc do příjezdu záchranářů. Do nemocnice ji přepravil vrtulník.

místo nehody; foto: HZS MSK

Nedaleko hranic se Slovenskem u obce Bílá zastavil ve čtvrtek ráno u policistů řidič, který žádal o pomoc. Hlídce řekl, že mu telefonovala manželka, která měla mít při cestě ze Slovenska někde poblíž dopravní nehodu. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policista ze speciální pořádkové jednotky a policista cizinecké policie začali spolu s mužem okamžitě pátrat v okolí po havarovaném vozidle. To se jim podařilo nalézt zhruba po jednom kilometru. Automobil značky Dacia ležel po čelním nárazu do stromu mimo komunikaci v silniční příkopě."

Řidička byla uvnitř, zraněná a zaklíněná. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Do příjezdu ostatních složek integrovaného záchranného systému policisté zraněné řidičce zajistili tepelný komfort, kdy jí poskytli vlastní bundu a také termo fólii."

To už byli na cestě i hasiči a záchranáři, protože řidička stihla, kromě telefonátu manželovi, zavolat i na tísňovou linku 112.

Petra Lukášová, mluvčí HZS MSK: "Jako první na místo dorazila dobrovolná jednotka obce Staré Hamry, která zahájila vyprošťování. Následně dorazila profesionální jednotka ze stanice Frýdek-Místek a dobrovolní hasiči z Horní Bečvy. K vyproštění bylo použito hydraulické vyprošťovací zařízení. Řidička byla po vyproštění předána do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě dále zasahovala také Policie ČR a Horská služba."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místo byla ihned vyslána lékařská posádka letecké záchranné služby a záchranářská pozemní posádka z Frýdlantu nad Ostravicí. Při našem příjezdu na místo nehody již pětačtyřicetileté ženě poskytovali základní první pomoc hasiči a členové Horské služby. Po vyproštění jsme si pacientku převzali do naší péče. Byla mimo přímé ohrožení života, utrpěla však zlomeniny obou dolních a horní končetiny, dvě ze zlomenin přitom byly otevřené. Zasahující lékař dále zjistil poranění v oblasti hrudníku. Záchranáři pacientce ošetřili rány a končetiny zafixovali, dále jí zajistili periferní žilní vstup pro podání léků tlumících bolest. Pacientku poté nachystali k leteckému transportu. Předána byla ve stabilizovaném stavu na urgentním příjmu ve Fakultní nemocnici Ostrava."
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Na místo dorazili také dopravní policisté, kteří událost zadokumentovali a dále zjišťují veškeré okolnosti této nehody. Provedená dechová zkouška u řidičky byla negativní."

Policisté mezitím po dobu nezbytně nutnou uzavřeli komunikaci a usměrňovali provoz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000048851/ridicka-u-bile-bourala-do-stromu-vuz-skoncil-v-prikopu-hledali-ji-policiste-i-manzel