Zástupci mezinárodního projektu Proficio přijeli do Nového Jičína

Do Nového Jičína přijeli členové mezinárodního projektu v rámci partnerství GRUNDTVIG. Zástupci zemí jako Litva, Řecko, Turecko nebo Finsko byli ve městě celý týden a rozhodně se nenudili. Na programu měli workshopy, přednášky a také prohlídky okolí.

Hned první den se všichni sešli na místní radnici, kde čekali zástupci města. Projekt s anglickým názvem, který by se dal přeložit jako Nové vzdělávací cesty pro dospělé, běží od roku 2010.

Petra Vávrová, koordinátor projektu: "Budeme za prvé jak vyhodnocovat proběhlé období, co se vlastně všechno dělo s cílovou skupinou, na čem jsme zapracovali. Budeme tvořit finální produkt, protože projekt bude finišovat. Ale také jsme pro ně nachystali různé večerní aktivity. To znamená nejen práce, ale i zábava."

Do česka dorazila i desetičlenná delegace z města jménem Manisa, které leží na západě Turecka.

Cem Ozbay, Turecko: "V České republice jsme poprvé a už první den se nám tady moc líbí. Užíváme si program, a poznáváme skvělé lidi."

Hara Mirdas, Řecko:"Skvěle spolupracujeme, program má spoustu možností a věřím, že je úspěšný. Doufám, že bude přínosem i pro vaši zemi, protože u nás v Řecku s ním máme dobré výsledky."

Výstupem projektu budou dvd s filmy a materiály pro cílovou skupinu lidí - tedy rodinné tandemy v každé zemi.

Rima Leimontiene, Litva: "Jednou z aktivit jsou studijní kolečka, což znamená že si promítáme filmy z různých zemí. Viděli jsme také film o vašem městě a například jeden litevský tandem z něj byl nadšený, řekli, že vypadá úžasně!"

A velký dojem udělal Nový Jičín také z ptačí perspektivy. V rámci návštěvy radnice se totiž všichni podívali i na věž.  V květnu všechny čeká poslední setkání, a to v Řecku, tady projekt končí. Podle jeho členů ale bude spolupráce a hlavně navázané kontakty a přátelství pokračovat.
Mgr. Svatava Trčková - notářka
Nový Jičín
od 17 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

THERÁPON 98, a.s.
Kopřivnice
od 17 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo - Areál Tatry č.p. 1448/5
Kopřivnice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků