Reklama

Zástupci mezinárodního projektu Proficio přijeli do Nového Jičína

Do Nového Jičína přijeli členové mezinárodního projektu v rámci partnerství GRUNDTVIG. Zástupci zemí jako Litva, Řecko, Turecko nebo Finsko byli ve městě celý týden a rozhodně se nenudili. Na programu měli workshopy, přednášky a také prohlídky okolí.

Reklama

Hned první den se všichni sešli na místní radnici, kde čekali zástupci města. Projekt s anglickým názvem, který by se dal přeložit jako Nové vzdělávací cesty pro dospělé, běží od roku 2010.

Petra Vávrová, koordinátor projektu: "Budeme za prvé jak vyhodnocovat proběhlé období, co se vlastně všechno dělo s cílovou skupinou, na čem jsme zapracovali. Budeme tvořit finální produkt, protože projekt bude finišovat. Ale také jsme pro ně nachystali různé večerní aktivity. To znamená nejen práce, ale i zábava."

Do česka dorazila i desetičlenná delegace z města jménem Manisa, které leží na západě Turecka.

Cem Ozbay, Turecko: "V České republice jsme poprvé a už první den se nám tady moc líbí. Užíváme si program, a poznáváme skvělé lidi."

Hara Mirdas, Řecko:"Skvěle spolupracujeme, program má spoustu možností a věřím, že je úspěšný. Doufám, že bude přínosem i pro vaši zemi, protože u nás v Řecku s ním máme dobré výsledky."

Výstupem projektu budou dvd s filmy a materiály pro cílovou skupinu lidí - tedy rodinné tandemy v každé zemi.

Rima Leimontiene, Litva: "Jednou z aktivit jsou studijní kolečka, což znamená že si promítáme filmy z různých zemí. Viděli jsme také film o vašem městě a například jeden litevský tandem z něj byl nadšený, řekli, že vypadá úžasně!"

A velký dojem udělal Nový Jičín také z ptačí perspektivy. V rámci návštěvy radnice se totiž všichni podívali i na věž.  V květnu všechny čeká poslední setkání, a to v Řecku, tady projekt končí. Podle jeho členů ale bude spolupráce a hlavně navázané kontakty a přátelství pokračovat.
H R U Š K A , spol. s r.o.
Nový Jičín
od 100 Kč do 100 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

MORAVIA Stamping a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu