V největší místní části Nového Jičína Loučka v panelovém sídlišti a v původní zástavbě bydlí zhruba 3 a půl tisíce lidí, tedy každý 7. obyvatel města. V minulých letech byla Loučka centrem velkých investičních akcí, jen v loňském roce se zde prostavělo za necelých 15 a půl milionů korun. Letošní rok bude ovšem na investice chudší, z plánů zmizel hlavně chodník od zemědělského družstva k pile Pírek.
Ivan Týle (ODS), starosta města: „Nebyly ukončeny majetkoprávní záležitosti, především pak v další etapě revitalizace, tedy revitalizace sídliště za Korunou. Z důvodu nedořešených majetkových záležitostí a neúměrných požadavků majitelů pozemků se nepodařilo dokončit například budování části chodníku v Loučce a pozdržela se celková realizace propojení mezi ulicí Dlouhá a sídlištěm Loučky, to je zadní část komunikace cyklostezka a pro pěší za základní školou Dlouhá."
Jaroslav Kotas, předseda OV Loučka: „Realizovat se nebude ani plánovaná splašková kanalizace. Chodník bychom potřebovali, ale předpokládáme, že když nebude letos, že se snad příští rok situace změní a že revitalizace bude připravena projekčně i územně. Naše cíle budeme uplatňovat do rozpočtu města, tak aby to v plánu bylo a aby se akce mohla realizovat."
I přes omezení investic a částečně také kvůli sníženému výběru daní během ekonomické krize, se letos zrekonstruuje chodník kolem ulice Palackého, ten slouží jako hlavní přístupová trasa do Loučky pro chodce.
Ivan Týle (ODS), starosta města: „Je to ulice Vančurova po budoucí okružní křižovatku na ulici Palackého, Dlouhá a Bohuslava Martinů. Chodník chceme uvést do náležitého stavu, to znamená, jak v šířkových parametrech, tak přemístění sloupů veřejného osvětlení do vlastního podkladu, tedy pravděpodobně do zámkové dlažby."
Úterní veřejné schůze se zúčastnilo 40 obyvatel Loučky. Lidé se nejčastěji představitelů a pracovníků radnice ptali na neobvyklé rozvržení parkovacích míst ve spojovací ulicí mezi Jičínskou a Na Lani uprostřed sídliště, mulčovací kůru, která znečišťuje chodníky nebo nedostatek kontejnerů na separovaný odpad.
Jaroslav Kotas, předseda OV Loučka: „Město udělalo dobře, že zajistilo a po městě rozváží hnědé kontejnery na bio odpad. Lidé samozřejmě chtějí mít kontejner u každého domu, zejména tedy v té původní zástavbě, což samozřejmě nejde. Na jeden dům by musel být jeden kontejner, paní Bártková i pan starosta to zdůvodnili, takže buďme rádi za to, že je situace taková, jaká je a že slíbili, že do budoucna nějaké další kontejnery přibudou."
Radnice platí za odvoz odpadu zhruba 650 tisíc korun ročně, což je podle vedení města vysoká suma. Na veřejné schůzi měli také lidé možnost nahlédnout do mapových podkladů připravovaného územního plánu, ten se dává znovu dohromady po 14 letech a měl by platit dalších 15 až 20 let. Plán určuje možné využití pozemků a zcela nově upravuje celé území města.