Na terapii má škola vlastního koně Simona

Pozitivní účinky hipoterapie pro děti s vícečetnými postiženími jsou všeobecně známy. Také proto novojičínská speciální škola přirozeného pohybu koně pro zlepšení zdraví a psychiky děti řadu let používá. Dokonce nedávno koupila i vlastního koníka. Jmenuje se Simon.

Reklama

Hipoterapie je u dětí novojičínské speciální školy velmi oblíbená. Ty větší jezdí jednou týdně do stáje na blízký Hermelín ranč, kde se také učí se o koně starat.

Pro ty nejmenší, pro které je pohyb a převoz komplikovanější, teď přivezli koníky přímo na zahradu školy.

“Děti se uvolní, mají z toho radost, určitě jste viděli, jak se děti usmívají. Samozřejmě děti, které nesedí, tak musíme vymýšlet i nové způsoby ježdění, snažíme se, aby to pro ně bylo taky záživné, aby z toho měly radost a užily si to,” uvedla Irena Dudková, speciální pedagog ZŠ a MŠ speciální v Novém Jičíně.

Pro intenzivnější kontakt se zvířetem speciální škola nedávno dokonce pořídila vlastního koně.

“Školní kůň se jmenuje Simon, je to koníček, kterého jsme dostali z nadace přes grant,” dodala Irena Dudková.

“Kůň musí být klidný, hodný k dětem, musí být vyrovnané povahy a musí mít pravidelný chod,” sdělila Jana Vaníčková, chovatelka koní.

I když některé děti seděly na koni poprvé, nebály se. Během chvilky se dokázaly uvolnit a vyjížďku si pěkně užily a měly z ní velkou radost. 
ROGASS CATERING s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

Piešťanský X-Force a.s.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu