Na terapii má škola vlastního koně Simona

Pozitivní účinky hipoterapie pro děti s vícečetnými postiženími jsou všeobecně známy. Také proto novojičínská speciální škola přirozeného pohybu koně pro zlepšení zdraví a psychiky děti řadu let používá. Dokonce nedávno koupila i vlastního koníka. Jmenuje se Simon.

Reklama

Hipoterapie je u dětí novojičínské speciální školy velmi oblíbená. Ty větší jezdí jednou týdně do stáje na blízký Hermelín ranč, kde se také učí se o koně starat.

Pro ty nejmenší, pro které je pohyb a převoz komplikovanější, teď přivezli koníky přímo na zahradu školy.

“Děti se uvolní, mají z toho radost, určitě jste viděli, jak se děti usmívají. Samozřejmě děti, které nesedí, tak musíme vymýšlet i nové způsoby ježdění, snažíme se, aby to pro ně bylo taky záživné, aby z toho měly radost a užily si to,” uvedla Irena Dudková, speciální pedagog ZŠ a MŠ speciální v Novém Jičíně.

Pro intenzivnější kontakt se zvířetem speciální škola nedávno dokonce pořídila vlastního koně.

“Školní kůň se jmenuje Simon, je to koníček, kterého jsme dostali z nadace přes grant,” dodala Irena Dudková.

“Kůň musí být klidný, hodný k dětem, musí být vyrovnané povahy a musí mít pravidelný chod,” sdělila Jana Vaníčková, chovatelka koní.

I když některé děti seděly na koni poprvé, nebály se. Během chvilky se dokázaly uvolnit a vyjížďku si pěkně užily a měly z ní velkou radost. 
KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

ROMOTOP spol. s r. o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu